14 Ağustos 2018 Salı

Küçük Prens Antoine de Saint-Exupery

Sizin Dünya'da insanlar dedi Küçük Prens. Bir Bahçede beş bin gül yetiştiriyorlar, yine de aradıklarını bulamıyorlar.
Küçük Prens, Antoine de Saint-ExuperySavaş pilotu Antoine de Saint-Exupery'in kaleme aldığı bu eser, dünyalık hesaplara dalmış biz yetişkinlere çocukluğumuzu hatırlatarak unuttuğumuz küçük mutlulukları hatırlatıyor. Uçağıyla bir adaya düşen yazar uçağını tamir etmek için uğraştığı sırada asteroid b-612 isimli gezegenden geldiğini söyleyen Küçük Prens ile karşılaşır. Gün batımını seyretmeyi çok seven Küçük Prens hikayesini anlatmaya başlar. Dünyaya gelene kadar gezdiği gezegenleri anlatan Küçük Prens, insanların zenginlik, iktidar, beğenilme duygusu gibi hırslarına anlam veremediğini belirterek eleştirilerde bulunuyor. Eseri bir oturuşta yaklaşık bir saat gibi bir sürede bitirdim. Hayatı sorgulatacak bu mükemmel eseri mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum. 
ALINTI: "Hoşça git," dedi tilki. "Vereceğim sır çok basit: İnsan ancak yüreğiyle baktığı zaman doğruyu görebilir. Gerçeğin mayası gözle görülmez." Küçük Prens unutmamak için tekrarladı: "Gerçeğin mayası gözle görülmez."
KÜÇÜK PRENS
Antoine de Saint-Exupery
Çevirmen: Tomris Uyar, Cemal Süreya
Can Çocuk Yayınları
112 Sayfa 
Puan 
★★
Yorumlayan İsrafil BARAN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı