27 Ağustos 2018 Pazartesi

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku İlhami Algör

Fakat Müzeyyen, bu derin bir tutku, dedim. Tırsmaya başlamıştım. Haklı olabilirdi. Evet, biraz sapık ve tek taraflı bir tutku, dedi, arkasını dönüp gitti. 
Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku kitap, İlhami AlgörSinemaya da uyarlanan İlhami Algör'ün kaleme aldığı Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku isimli eserinde film montajcısı bir adamın çocuklu dul bir kadının evinde geçirdiği son günleri anlatılıyor. Kendisine derin bir aşkla bağlanan kadının günden güne kendinden koptuğunu hisseden adam kendisini filmlerdeki Sadri Alışık'a benzetiyor. Yarım başlayıp tam bir sonucu olmayan bu kitapta bağlandığı kadından ayrılmayı göze almayan bir adamın geçirdiği boş günlerindeki kafa sesini okuyacaksınız. 
Geçtiğimiz yıllarda kitapla aynı isimle yayımlanan sinema filminde Arif rolünde Erdal Beşikçioğlu ve Müzeyyen rolünde Sezin Akbaşoğlulları oynamıştı. Kitaba nazaran sinema filminden daha çok haz aldım diyebilirim. Bir saatte bitirebileceğiniz bu eseri kısa bir yolculukta, mola niyetine okuyabilirsiniz.
Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku 
İlhami Algör
İletişim Yayıncılık
59 Sayfa 
Puan 
Yorumlayan İsrafil BARAN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı