27 Ağustos 2018 Pazartesi

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku İlhami Algör

Fakat Müzeyyen, bu derin bir tutku, dedim. Tırsmaya başlamıştım. Haklı olabilirdi. Evet, biraz sapık ve tek taraflı bir tutku, dedi, arkasını dönüp gitti. 
Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku kitap, İlhami AlgörSinemaya da uyarlanan İlhami Algör'ün kaleme aldığı Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku isimli eserinde film montajcısı bir adamın çocuklu dul bir kadının evinde geçirdiği son günleri anlatılıyor. Kendisine derin bir aşkla bağlanan kadının günden güne kendinden koptuğunu hisseden adam kendisini filmlerdeki Sadri Alışık'a benzetiyor. Yarım başlayıp tam bir sonucu olmayan bu kitapta bağlandığı kadından ayrılmayı göze almayan bir adamın geçirdiği boş günlerindeki kafa sesini okuyacaksınız. 
Geçtiğimiz yıllarda kitapla aynı isimle yayımlanan sinema filminde Arif rolünde Erdal Beşikçioğlu ve Müzeyyen rolünde Sezin Akbaşoğlulları oynamıştı. Kitaba nazaran sinema filminden daha çok haz aldım diyebilirim. Bir saatte bitirebileceğiniz bu eseri kısa bir yolculukta, mola niyetine okuyabilirsiniz.
Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku 
İlhami Algör
İletişim Yayıncılık
59 Sayfa 
Puan 
Yorumlayan İsrafil BARAN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
KİTAP FUAR TAKVİMİ 2017-2018

Anadolu'da düzenlenen kitap fuarları sayısı her geçen gün artıyor, vatandaşlar kitap fuarlarına yoğun ilgi gösteriyor.  Vatandaşların...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız