En Güncel Kitap Blogları 2018

Kitapların odaları süsleyen bir eşya olmadığının farkında olan kitap okurları tanıştıkları yeni kitaplarla ilgili duygularını insanlarla paylaşmak için her geçen gün yeni bir kitap blogu açıyor. 
kitap blogları,kitap blogu
Bu kitap bloglarının kimisi uzun yıllardır yayında olmasına rağmen kimisi bir yıldan daha kısa sürede yayın hayatına son veriyor. Kitap blogunuz Okuyorum.org olarak Google'da ilk sıralarda yer alan ve uzun yıllardır kendisini güncel tutmayı başarabilen en kaliteli 10 kitap blogunu sizler için sıraladık.
Kitapmeetup.com İstanbul’daki kitapseverler için buluşmalar, sohbetler, geziler ve bağış kampanyaları düzenleyen güncel kitap bloglarından birisi. Blog yönetimi amacını şu şekilde açıklıyor: İkinci el kitap fiyatlarını düşürmek, meetup kültürünü yaymak, kullanılmış kitapları yeniden dolaşıma sokmak ve köy okulu öğretmenleri ve sosyal sorumluluk projelerinin başvurabileceği kitap bağış kampanyaları düzenleyerek sistematikleştirmek gibi hedeflerle ekonomik ve bilişsel kalkınmaya katkı sağlamayı amaçlar. 
Kitap, sanat, müzik, film gibi hayatı güzelleştiren her şeyin bulunduğu güncel bir blog. Blog yöneticisi kendilerini şu şekilde tanımlıyor:  Kitaplık Kedisi sanatın her dalına aşık, popülerden ziyade alternatiflerin de değerini bilen, her şeyi merak eden, öğrenmek ve daha çok öğrenmekle gurur duyan insanların severek okuyacağını umduğum, kişisel kültür sanat güncesidir. 
“Güngör” adlı kitap sever tarafından güncel kitap yorumlarının paylaşıldığı blog. Site yöneticisi kendisini şu cümlelerle ifade ediyor:2006 yılında İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olduktan sonra bölümüme ve kitaplara olan sevgimi 2010 yılında Renkli Kitap'a taşıdım. Sonrasında kırtasiye sevgimi de blogumda paylaşmaya başladım. Evliyim, 2016'da anne oldum. Kitaplarla, kırtasiye ürünleriyle ve daha birçok sevdiğim şeyle ilgili görüşlerimi sizlerle blogumda paylaşmaya devam ediyorum. 
İnsan İzi bir kitap blogu takipçilerine sayısız alternatifler arasında seçim yapmanıza yardımcı olabilecek kitap yorumları ve unutulmaz eserlerden alıntılar sunuyor.Okumayı düşündüğünüz kitabın farklı insanlarda bıraktığı izleri görün ve insanların kararlarınızda iz bırakmasına izin verin. 
İnci isminde Mühendis bir bayan tarafından 2012 yılında yayına açıla İlle Kitap blogu amacını şu cümlelerle ifade ediyor: Blogtaki amacım kitap aşkımı paylaşan kişilere ulaşabilmek ve birbirimizi, en azından kitaplar açısından daha iyi anlayabileceğimiz insanlarla iletişim kurabilmek. Bu blogda ek olarak kitap haberleri, yorumları ve tanıtımlarına da ulaşabilirsiniz.
Kitap okumayı çok seven Gamze uzunca zamandır aklında olan kitap inceleme blogunu hayata geçirdi. Blog yöneticisi kendini şu cümlelerle ifade ediyor: Sohbet etmeyi çok seviyorum. Blogda ilerleyen zamanlarda kalem incelemeleri de paylaşmayı planlıyorum. 
Kitap okumayı seven Büşra, okuduğu kitapları Kitapların Senfonisi adlı bloguyla bizlerle paylaşıyor. Büşra kendisini şu cümlelerle ifade ediyor:  Kitap okumayı seven, seyahat denilince dibi düşen sıradan biriyim. Yeni yorum ve kitaplardan haberdar olabilmek için beni takip edebilirsin. 
Mehtap blogunda kitap yorumları, kitap ve yazar tanıtımlarının yanı sıra alışverişlerinden de bahsediyor. Blog yöneticisi kendisini şu cümlelerle ifade ediyor: Kitaplarına aşık , kitap sevenleri de seven, delicesine hayvansever, hayvanseverleri de seven, mutfakta yetenekli, örgü, dikiş, nakış asla beceremeyen, çabuk kızan, futbol seven , biraz yabani,genel olarak asabi bir kızım işte. 
Kitap yorumları ve yazarlarla söyleşilerin yer aldığı Simay hanım tarafından kurulan blogda projelere de yer veriliyor. Blog yöneticisi kendisini şu cümlelerle ifade ediyor: Adım Simay, ancak arkadaşlarım genelde Zim diye de hitap eder bana. Astronomiye inananlara oğlak burcu olduğumu belirtmeden geçmem, hatta David Bowie, Elvis Presley ve Stephen Hawking‘le aynı gün doğduğum için herkese hava atarım– atmaya çalışırım yani. Hatta Aşkın (500) Günü filminde Tom ve Summer da benim doğum günümde tanışıyorlar. Kitapları (haliyle), filmleri ve dizileri herkes kadar ben de severim. Sevdiğim diğer şeyler arasında dipnotları ve CD’lerdeki teşekkür notlarını okumayı, yağmurda dans etmeyi, örgü örmeyi, kendi kafamın içinde yaşamayı, yeni şeyler öğrenmeyi sayabilirim. Kitap okumak için bütün gece uyanık kalmak benim için uygundur ve olur olmadık zamanlarda birden şarkı söylemeye başlayabilirim. 
kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştığı 2017 yılında kurulan en yeni ve güncel bloglardan birisidir. Bu blogda kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, okurların yorumlarını okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla Okuyorum.org ailesine katılabilirsiniz. Blogda kitap yorumlarının yanı sıra yazar söyleşileri, kitapla ilgili aktüel konular, video kitap yorumları, kitap tanıtımları ve aylık bültenler yer alıyor. 

Yorum Gönderme

1 Yorumlar

  1. Biz de varız. İyi miyiz bilemeyiz ama biz de varız..
    Başka bi alan adından taşınıyoruz buraya, lütfen takipte kalın.

    Kitap Yorumu - http://kitapyorumu.com

    YanıtlayınSil
Emoji
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)