Ekmek Parası Kitap Yorumu Muzaffer İzgü

Ekmek Parası kitabında yoksul bir hayat yaşayan iki kardeşin ekmek parası kazanabilmek için çektiği sıkıntılara rağmen yaşama ve insanlara duyduğu sevgi anlatılıyor.
Ekmek Parası, Muzaffer İzgü Yazar Muzaffer İzgü'nün kaleme aldığı eserde çocuklu bir ailenin tek göz odalı bir evde katlandığı zorluklar, aç yattığı geceler, bir ayakkabı alabilmek için verdiği mücadele tüm detaylarıyla okura sunuluyor. Tüm yoksulluklarına rağmen yaşama ve insanlara olan inancını ve sevgisini kaybetmeyen ailenin hikayesini okurken mutluluğun maddiyatta değil bir arada olmak olduğunu anlayacaksınız. Her şeye sahip olmamıza rağmen mutlu olamayışımızın nedenlerini düşünüyorsanız bu eser sizlere yokluk günlerinizi, çocukluğunuzu hatırlatacak ve öz eleştiri yapmanızı sağlayacak. Çok akıcı bir dille yazılmış bu eseri bir oturuşta bir saati biraz aşkın sürede bitirdim. 
On milyonu bulan okuruyla, tükenmek bilmeyen enerjisiyle, gülmecenin sivri kalemi, çocukların "yazar dedesi" Muzaffer İzgü, kendi çocukluğunun öyküsünü mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum...
EKMEK PARASI
Muzaffer İzgü
Bilgi Yayınevi
167 Sayfa 
Puan 
★★
Yorumlayan İsrafil BARAN

Yorum Gönder

0 Yorumlar