14 Ağustos 2018 Salı

Ekmek Parası Kitap Yorumu Muzaffer İzgü

Ekmek Parası kitabında yoksul bir hayat yaşayan iki kardeşin ekmek parası kazanabilmek için çektiği sıkıntılara rağmen yaşama ve insanlara duyduğu sevgi anlatılıyor.
Ekmek Parası, Muzaffer İzgü Yazar Muzaffer İzgü'nün kaleme aldığı eserde çocuklu bir ailenin tek göz odalı bir evde katlandığı zorluklar, aç yattığı geceler, bir ayakkabı alabilmek için verdiği mücadele tüm detaylarıyla okura sunuluyor. Tüm yoksulluklarına rağmen yaşama ve insanlara olan inancını ve sevgisini kaybetmeyen ailenin hikayesini okurken mutluluğun maddiyatta değil bir arada olmak olduğunu anlayacaksınız. Her şeye sahip olmamıza rağmen mutlu olamayışımızın nedenlerini düşünüyorsanız bu eser sizlere yokluk günlerinizi, çocukluğunuzu hatırlatacak ve öz eleştiri yapmanızı sağlayacak. Çok akıcı bir dille yazılmış bu eseri bir oturuşta bir saati biraz aşkın sürede bitirdim. 
On milyonu bulan okuruyla, tükenmek bilmeyen enerjisiyle, gülmecenin sivri kalemi, çocukların "yazar dedesi" Muzaffer İzgü, kendi çocukluğunun öyküsünü mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum...
EKMEK PARASI
Muzaffer İzgü
Bilgi Yayınevi
167 Sayfa 
Puan 
★★
Yorumlayan İsrafil BARAN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı