28 Ağustos 2018 Salı

Bilinmeyen Adanın Öyküsü Jose Saramago

Bilinmeyen adaların kalmadığına inanılan bir dönemde kralın kapısına giden bir adam bilinmeyen adayı bulmak için bir tekne ister. 
Bilinmeyen Adanın Öyküsü, Jose Saramago
Kral kendine güvenen bu adamın isteğini yerine getirir. Hayatında hiç denizcilik yapmayan bu adamın tek hayali tayfasını bulup o bilinmeyen adaya ulaşmaktır. Bu cesur adamın sıkıcı hayatını değiştirebileceğine inanan bir kadının tekneye katılımıyla başka boyutlara ilerleyen öykü Saramago'nun masalsı anlatımıyla sizi başka diyarlara götürecek.
Alıntı: "Ben bilinmeyen adayı bulmak istiyorum, o adaya ayak bastığımda kim olduğumu öğrenmek istiyorum, Bilmiyor musun ki, Kendinden dışarı çıkıp kendine bakmadıkça kim olduğunu asla bilemezsin"
Çocuklarınızı uyutmadan önce bile okuyabileceğiniz 4 sayfa giriş 23 sayfa resimli sayfaları saymazsak 32 sayfalık uzun masalsı öykü, içinde kötülük barındırmayan saf karakterlerle sizi hayalperestliğe ve aşka davet ediyor. Yarım saat gibi kısa bir sürede bitirebileceğiniz bu mükemmel öyküyü mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum...
Bilinmeyen Adanın Öyküsü 
Jose Saramago 
Çevirmen: Emrah İmre
Kırmızı Kedi Yayınevi
59 Sayfa 
Puan 
Yorumlayan İsrafil BARAN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı