Yanlış Adam Umut Çalışan

Umut Çalışan’ın, Yanlış Adam’ı bitti bitmesine; okumak kolay, anlatmak zor. Eleştiri uzmanı birisinin kitabı hakkında bir şeyler söylemek bir o kadar daha zor.
Yanlış Adam Umut Çalışan
Tolga Eligül'ün kaleminden Umut Çalışkan'ın Yanlış Adam kitap yorumunu sizlerle paylaşıyoruz. Öncelikle, macera ve heyecan dozunu hiç azaltmadığı kaleminin, karakterlerdeki ince ayrımlarda yaşam bulduğunu görmek zevk veriyor. Her bir karakter için harcanan geceleri sonuna kadar hak ediyor, etrafınızda yaşayan kişiler çoğu.
Edirne altyapısı ise tüm romanın yere basmasını sağlıyor. En iyi bulduğun yanına gelirsek, dövüş anlatımı, o kadar detayı, sıkmadan, yaşatarak tasviri, hep dövüş yazma korkularımı anımsattı. Bir şeyi yapabiliyorsan sana kolay geliyordur ama yapamıyorsan, dünyanın en zor işi. Umut, bu bitmek bilmeyen –bitmesin isteyeceğiniz- kovalamaca ve karşılaşmaları çok akıcı bir dille aktarıyor.Tek aklımda kalan, süper güçlerin nedeninin biraz havada kalması. Bunu belki okuyucuya bıraktı belki de ikinci hatta üçüncü kitaba. Fakat bu maceracı yazım zevkinin devamı olmasa da farklı bir öyküde görmeyi çok isterim. Kalemine sağlık Umut.
Yanlış Adam
Umut Çalışkan
Kent Kitap
Sayfa Sayısı 277
Puan
✪✪✪✪✪
Yorumlayan Tolga Eligül

Yorum Gönderme

0 Yorumlar