22 Temmuz 2018 Pazar

Ve Sen Kuş Olur Gidersin Tarık Tufan

"Bir sevgili gittiğinde, ona baktığınız gözlerinizi de alıp gitmiştir.Bir sevgili gittiğinde, altında onunla dolaştığınız gökyüzünü de alıp gitmiştir. Bir kuş.Bir sevgili... İnsan kaybettikleriyle insandır."
Ve Sen Kuş Olur Gidersin Tarık Tufan
Tarık Tufan okuduğum üçüncü kitabı ve hepsi konu olarak birbirinden farklı bir o kadar da etkileyiciydi.Bu kitabın kısaca konusu şöyle,aile kavgalarının sıklıkla yaşandığı bir evde büyüyen bir çocuğun, çocukluk,ergenlik ve koca adam olmasına rağmen yaşadığı travmaları anlatmış yazar.Keşke diyor,annemle babamın birbirine nefretle baktığı bir ortamda büyümeseydim ve keşke kavgalarına,babamın annemi dövdüğüne şahit olmasaydım. Biz daha çok küçükken bitseydi herşey ve ben bunlara asla ama asla şahit olmasaydım diye yakınıyor küçük ruhlar. Bazen doğru olanın ne olduğunu anlamak zaman alır işte bu zaman dilimi belkide bizlere bir çok şeyi kaybettirir. Bir çocuğun bunlara maruz kalması hayatının en büyük travmasıdır. Sevgi ve ilgiyle büyümek her çocuğun isteği ve hakkıdır. Birbirlerini sevmeyen geçinemeyen biz büyükler çocuklarımızın bu hassasiyetlerini düşünüp ona göre kararlar almak zorundayız. Zorla hiç bir güzellik olmaz ve eğer çocuklarımıza sevgi vermek istiyorsak,bunu beraberken başaramayan eşler ayrılmalı ve çocuklarına onların gözleri onunda yaşattıkları bu acılara bir son vermeliler. Böylelikle hiç bir çocuk ne annesinin ne de babasının kötü davranışlarına şahit olmaz ve saygısı azalmaz diye düşünüyorum. Anne baba olarak vermemiz gereken sevgi ilgi ve bazı değerlerimizi onlara öğretmek. Bu değerleri sadece size saygı duyan çocuklara verebiliriz yoksa konuşmaktan öteye geçmez.
Keşke tüm bu geçimsizlikler olmasa ve tüm çocuklar mutlu bir çocukluk yaşasalar. Bunları sağlayamayan büyükler lütfen daha hassas düşünelim. Verdiğimiz her kararda mutlaka ama mutlaka onları düşünelim.Tek temennim bütün çocukların mutlu olması. Keyifli okumalar...
Tarık Tufan
Ve Sen Kuş Olur Gidersin
Profil kitap yayınları
Sayfa:125
PUAN
★★★★
Yorumlayan Hanife ÇAVDAR

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı