13 Temmuz 2018 Cuma

Karanlığın Yüreği Joseph Conrad

Joseph Conrad'ın Karanlığın Yüreği isimli eseri Gizem Bayrı'nın çevirisiyle Pergole Yayınlarından çıktı.
Karanlığın Yüreği Joseph Conrad
Kara kıtanın yüreğine, karanlığın o derin yüreğineydi yolculuk. Dünya Edebiyatında eşsiz bir değere sahip olan yazar Joseph Conrad’ın gençlik yıllarında denizci olarak seyahat ettiği Afrika’dan gözlemleri sayılan, insanların, insan gibi görünenlerin çıkarları için aldatılan dünyayı, merhametin, adaletin, sevginin zulüm karşısındaki direnişini bu eserde göreceksiniz. Karanlığın Yüreğinde emperyalizmin kanlı dişinde can çekişen yerli halkın acısını duyacaksınız. Aslında, doğanın, doğal yaşamın, hayvanların özgürlüğüne ve güzelliğine tecavüz eden zalimin nasıl bir mahluk olduğunu şaşkınlıkla düşünen Conrad, ruhun derinindeki karanlığa giden yolculuğu anlatıyor. Benzeri olmayan bir sembolizmle, lirik bir anlatım ve altı çizilesi cümlelerin raks ettiği bir yapıt.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı