Hava Nasıl Tarih Yazar Ronald D.Gerste

Sanırım içinde yaşadığımız atmosferin önemini hala anlayabilmiş değiliz. Bizim için söylüyorum elbette.. Dağlara, tepelere ve hatta denizlere rüzgar santralleri ve hatta.. evlerinin çatılarına bile güneş panelleri yerleştirip elektrik üretenlere değil sözüm. Artık temiz enerji üretmek zorundayız. "İklim değişiyor, değil mi?" demişti bir arkadaşım. 
"Hayır, iklim değişti!"...
"İklim değişsin yahu, insanoğlu bir şekilde uyum sağlar." Hayatta kalırsak uyum sağlayabiliriz elbette.. Antikçağdan günümüze kadar tarihin akışına etki eden pek çok hava olayının öyküsünü okuyacaksınız bu kitapta. Özellikle günümüze yaklaştıkça yaşanan bazı olayların dünya tarihini nasıl şekillendirdiğine belki de şaşıracaksınız.
Yazın ortasında kar yağdığını düşünebiliyor musunuz?.. 1816 yılında özellikle Batı Avrupa'da yaz mevsimi olmayan bir yıl yaşanmış. Böyle bir şey nasıl olabilir dediğini duyar gibiyim; ama olmuş. Sorumlusu insanoğlu değil, Tambora...
Savaşların sonuçlarına etki eden hava olayları da anlatılıyor kitapta. Öykülerden çıkardığım bir sonuç şudur; Rusya'ya savaş ilan edecekseniz planlamanızı iyi yapın ve mevsime dikkat edin!.. Napolyon ve Hitler'in başına gelenler bu kitapta..

HAVA NASIL TARİH YAZAR
Antikçağdan Günümüze 
İklim Değişiklikleri ve Felaketler 
Ronald D.Gerste
Kolektif Kitap 
224 Sayfa
Puan
★★★★
Yorumlayan Bandırma Gezi

Yorum Gönder

0 Yorumlar