Bu Haftaki Kitap Önerim: Garip Emlakçı Ne Yapar?

Projeleri ve fikirleriyle arsa yatırımına yepyeni bir boyut kazandıran AHK Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Ali Hakan Karahalil’in, yaşamını ve başarı notlarını anlattığı “Garip Emlakçı Ne Yapar?” adlı kitabı çıktı.
“Kâr Taahhüdü Sözleşmesi”yle yatırımcıyı koruyan bir sistem oluşturarak arsa yatırımına yepyeni bir
bakış açısı getiren AHK Gayrimenkul, Adana Sarıçam’da geliştirdiği projesiyle yatırımcısına %900; Bursa Gürsu’daki projesiyle %350 ve yeni başladığı İzmir Torbalı Bölgesi’ndeki arsa yatırım projesiyle yatırımcısına şimdiden %250’ye yakın kâr sağlamış ve sektörde adından sıkça söz
ettirmişti.AHK’nın mimarı Ali Hakan Karahalil’in, kârlı bir girişime dair dikkat edilmesi gerekenler konusunda genç girişimcilere yol gösterici notların yer aldığı kitap; Ankara’da sıfırdan kurulan ve bugün uluslararası ölçekte başarılı işlere imza atan AHK Gayrimenkul’ün kuruluş ve yükseliş hikâyesini konu alıyor. Bununla birlikte özel ve iş yaşamında gösterdiği reflekslerden arabalara olan tutkusuna, küresel dünyanın zor şartlarında yatırımcıya kazandırma garantisinden dostlarıyla olan diyaloglara kadar pek çok detayın yer aldığı kitap, Ali Hakan Karahalil’in, nam-ı diğer “Garip Emlakçı”nın hiç bilinmeyen yönlerine ışık tutuyor.
“Kitabın Geliri Şehit Ailelerine Bağışlanacak”
Her okuyucunun kendisine dersler çıkarabileceğini ifade eden Ali Hakan Karahalil, “Biz kitabın yazımından raflarda yer alımına kadar her süreçte çok eğlenerek çalıştık. Kitabın her detayıyla özenle ilgilendik. Umuyorum ki okuyanlar da en az bizim kadar zevk alacak. Ayrıca okuyucular bu kitapta “Arsa Yatırım Danışmanı” unvanının ötesinde bir Ali Hakan Karahalil görecekler. Kendimi bu şekilde anlatabildiğim bir mecra olduğundan dolayı bu kitap benim için oldukça önemli.” dedi ve ekledi, “AHK Gayrimenkul olarak bizim bu kitapla ilgili herhangi bir gelir beklentimiz yok. Tek isteyeceğimiz ülkemizin ve milletimizin ihtiyaçlarının giderilmesinde devletimize yardımcı olmak. Bu yüzden kitabımızdan elde edilen tüm geliri şehit aileleri ve yakınlarına bağışlıyoruz. Bununla birlikte kitabı armağan ettiğimiz değerli dostlarımızı, kitabımız vesilesiyle şehit ailelerine yardımcı
olan vakıflara yönlendiriyoruz. Kitabımız ‘iyilik kaldıracı’nı harekete geçirebiliyorsa, ne mutlu bize…” şeklinde konuştu. Sahip olduğu bilgilerle gerek girişimciye gerekse de yatırımcıya ders niteliğinde notlar barındıran “Garip Emlakçı Ne Yapar?” kitabını Ankara Liman Kitap Kafe’den alabileceğiniz gibi online olarak ekinyayinevi.com, insancilkitap.com, nezih.com.tr, babil.com, odakitap.com, kitapsahaf.net ve kitapdenizi.com sitelerinden de satın alabilirsiniz.
Ali Hakan Karahalil
Ali Hakan Karahalil Kimdir?
Aslen Trabzonlu olan Ali Hakan Karahalil 1978 yılında Ankara’da doğdu. Otomotiv sektöründe kurumsal şirketlerin satış ve pazarlama birimlerinde uzun yıllar idarecilik yaptıktan sonra Gayrimenkul sektörüne adım attı. Bu sektörle ilgili eğitimlerini tamamlayan Karahalil, 2008 yılında merkez ofisi Çankaya temsilciliğinde yer alan AHK Gayrimenkul Arsa Yatırım Danışmanlığı şirketini kurdu. Ankara dışında plan ve proje bölgelerinde gerçekleştirdiği Arsa Yatırım Projeleri ile yatırımcının risksiz kazanmasını sağlayan taahhüt ve garantörlük sisteminin ilk ve tek temsilcisi olarak sektördeki yerini aldı. Bugün geniş network ağı ve eğitimli personeliyle yurtiçi ve yurtdışındaki müşterilerine yaratıcı yatırım çözümleri geliştiriyor.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar