8 Mayıs 2018 Salı

Zülfü Livaneli Mutluluk Kitap Yorumu

Kitap okuma alışkanlığınız yoksa Livanaeli'nin bu kitabı yerine Serenad ve Kardeşimin Hikayesi kitaplarını okumanızı tavsiye ederim.
Zülfü Livaneli MutlulukVan Gölü kıyısında bir kasabada on yedi yaşındaki Meryem'in sahte şeyh amcası tarafından tecavüze uğrar. Artık lekelendiği için amcası olayı örtbas ederek canına kıyması için Cemal'i görevlendirir. İstanbul'u çok merak eden Meryem, Cemal'in orada canına kıyacağından habersiz yola koyulur. İstanbul'da tanınmış bir aydın olan Prof.Dr. İrfan Kurudal hayattan hiçbir beklentisi kalmadığı bir dönemde Cemal ve Meryem ile karşılaşır.
ELEŞTİRİ ; Namus cinayetine kurban gidecek Meryem'in, Cemal ile çıktığı yolda Prof.İrfan ile karşılaşacağı daha ilk sayfalarda belli iken yazar konuyu oldukça fazla uzatarak buluşmalarını 280 sayfa sonraya atmış. Kitap okuma alışkanlığınız yoksa bu Livanaeli'nin bu kitabı yerine Serenad ve Kardeşimin Hikayesi kitaplarını okumanızı tavsiye ederim. Livaneli'nin diğer kitaplarıyla kıyasladığım zaman bu kitap çok sıradan ve sıkıcı geldi. Çok acaip olmayan bir hikayenin üç sıradan karakteri 280 sayfa boyunca dolaştırılıyor. Yüz sayfada anlatılacak hikaye sıkıcı bir hale girerek 375 sayfada anlatılmış. Livaneli bu kitabıyla beni hayal kırıklığına uğrattı. Bu kitap Livaneli'nin değilde sıradan bir yazarın kitabı olsaydı, yüzüncü sayfadan sonra okumayı bırakırdım...
Zülfü LİVANELİ
MUTLULUK
Doğan Kitap
375 Sayfa
PUAN
★★★
Yorumlayan İsrafil BARAN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
KİTAP FUAR TAKVİMİ 2017-2018

Anadolu'da düzenlenen kitap fuarları sayısı her geçen gün artıyor, vatandaşlar kitap fuarlarına yoğun ilgi gösteriyor.  Vatandaşların...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız