31 Mayıs 2018 Perşembe

Yaşamak Cahit Zarifoğlu

Ne çok ölüm var diye başlıyor Zarifadam. Şairin hayatındaki ayrıntıları en zarif biçimiyle kitaplaştırmış, bir günlük / anı kategorisinde olan kitaptır. Yaşamak… Bence bir kitaba verilebilecek mükemmel bir isim. Çoğu insan yaşadığını sanıyor ama aslında yaşamıyor. Yaşamak denilemez buna.
Yaşamak aslında ince bir saç teline benzediğini anlamamız için , ömür denilen şeyin her gün biraz daha tükendiğinin göstergesi...

Acının her daim içimizde , yakınımızda olduğunu ve her seferinde bunu bize hissettirdiği en zarif biçimiyle anlatıyor Zarifoğlu... Yer yer şairene söyleyişlerle de kitaba ince çizgiler kazandıran anlatımının yanı sıra 220 sayfalık kitabı okumam biraz zor oldu açıkçası. Sanırım anı, günlük kategorisinde pek kitap tarzım olmadigindan yavaş ilerliyor.
Okuduğum ilk kitabı oldu. Sanırım uzun süre daha Cahit Zarifoğlu okumam.
Sıradaki adresimiz Stefan Zweig Üç Büyük Usta
Sevgiler...
Cahit Zarifoğlu
Yaşamak
Beyan Yayınları
226 Sayfa
Puan
✪✪✪
Yorumlayan Kadir Şarkı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
KİTAP FUAR TAKVİMİ 2017-2018

Anadolu'da düzenlenen kitap fuarları sayısı her geçen gün artıyor, vatandaşlar kitap fuarlarına yoğun ilgi gösteriyor.  Vatandaşların...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız