1 Nisan 2018 Pazar

Bahçıvanın Bir Yılı Karel Capek

Az çok bahçe işleri ile uğraşıyorsanız veya başlamaya niyetiniz ya da hevesiniz varsa, bu kitabı mutlaka okumalısınız. Çek yazar Karel Capek'in yazdığı bu öykü, bahçıvanlığa bakışınızı değiştirecektir. 
Bahçıvanın Bir Yılı Karel CapekBahçe işleri, hemen herkesin heves etmesine karşın hiç öyle kolay işler değildir. Bahçe hortumu ayağınıza dolaşır, hatta canavarlaşır, huyunu suyunu bilmeniz gerekir... Bahçenizde sürekli olarak yeni tohumlar ekmeniz gerekir, onlara yer bulmalısınız. Bu o kadar zor bir uğraştır ki, bazen "eyvah, oraya daha önce de falanca tohumu ekmiştim" diye kabuslar görebilirsiniz..
Peki bir bahçıvan bir yıl boyunca ne işlerle uğraşır?.. Hangi ayda hangi işleri yapması gerekir?.. Yazar bize bir kılavuz kitap hazırlamış. Ve bunu yaparken hem işin inceliklerini bizimle paylaşmaktan çekinmemiş (özellikle bahçe işlerinden anlamayan arkadaşlara karşı uyarılarını dikkate alın derim), hem de akıcı ve eğlenceli bir dil kullanmış.
Haa, fotoğraf mı?.. O da benim minik bahçem.
BAHÇIVANIN BİR YILI
Karel Capek
Elips Kitap 
94 Sayfa
Puan
★★★★
Yorumlayan Bandırma Gezi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı