3 Mart 2018 Cumartesi

Yaşamak Kitap Yorumu Cahit Zarifoğlu

"Ne çok acı var" Günlük kitabı olarak geçse de anlatılanlarda hızlıca tür geçişi var. Yazara ulaşmak için, köprü görevi görebilecek bir kitap diyebiliriz "Yasamak" için. 
Cahit Zarifoğlu Yaşamak
Eserde neler yok ki: Sanat, sanatcı, şiir, kültür, değerler, tarih, ihtilal öncesi yaşananlar, ve yurt dışı gezilerindeki gözlemler. Hepsinde yalnız bir gözün gördükleri, yalnız bir kalbin hissettikleri var. Yaşamak nedir? Ah şiiri bir de yazılan şeylerden ibaret saymasak.. Yine biri çıksa nasılsın dese, alışkanlıkla iyiyim diyeceğim. Kitap, duvarlar ardındaki mahrem hayata açıyor kapıları. Buyur etmiş bizi kendine, devrik cümlelerden enfes anlatım sunan zarif insan. Gül kokulu dikenli sözler ikram ediyor bizlere, Abdurrahman Cahit Zarifoğlu. ACZ ediyor ilk harfleri malum. "Eh bize de o ikram karşısında ACZin lezzetinden idrakimizi yok etmek düşüyor." Okunmayı hak ediyor bu güzel insan. Sevgiyi hak ediyor. Ya da şöyle çevirelim: Sevmedikçe bu güzel insani, sevgimizi israf etmeyelim. İyi okumalar..
YAŞAMAK
Cahit Zarifoğlu
BeyanYayınları
220 Sayfa
Puan
★★★★
Yorumlayan Mehmet KEKLİKÇİ

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
KİTAP FUAR TAKVİMİ 2017-2018

Anadolu'da düzenlenen kitap fuarları sayısı her geçen gün artıyor, vatandaşlar kitap fuarlarına yoğun ilgi gösteriyor.  Vatandaşların...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız