3 Mart 2018 Cumartesi

Savaşı Bitiren Sinek Bryndis Björgvinsdottir

Konma yahu!.. Tabağıma konuyor, yiyeceğime konuyor, elime yüzüme konuyor.. Ağzıma bile konuyor.. Konma yahu!.. Neee, savaşı bitirecek bir fikrin mi var?.. Sinek aklınla savaşı mı bitireceksin, hadi canım!.. 
İzlandalı genç yazar Bryndis Björgvinsdottir'in yazdığı bu öyküyü Mahir Ünsal Eriş dilimize çevirmiş.
Can Çocuk Yayınları'ndan yayınlanan kitabı bir çocuk kitabı diye düşünebilirsiniz. Öyle de.. Ama kitabın arka sayfasında da şunlar yazılmış:
"Çocuklar ve yetişkinler için, savaş ve karasinekler hakkında ilginç bir hikaye!"
İnsanların saldırılarından usanan üç karasinek, Nepalli keşişlerin meşhur hoşgörüsünün karasineklere karşı bile kapsadığını öğrenince Nepal'e doğru yola çıkmaya karar verirler.  Nereden öğrenmiş olabilirler dersiniz?.. Eee, belgesel izliyorlar. Bu yolculukta tanışacakları yeni arkadaşları da olacaktır. Nepal'e ulaşmayı da başarırlar. Peki savaşı nasıl durdurabilecekler?..
Savaşı Bitiren Sinek
Bryndis Björgvinsdottir
Çeviren : Mahir Ünsal Eriş 
Can Çocuk Yayınları
108 Sayfa
Puan
★★★★
Yorumlayan Bandırma Gezi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı