25 Mart 2018 Pazar

Kinyas ve Kayra Hakan Günday

Arkadaşlarımın teşvik ettiği Hakan Günday kitaplarına Kinyas ve Kayra ile giriş yaptım. Kitabı sevdim mi sevemedim mi hala bilmiyorum.
Kinyas ve Kayra Hakan Günday
Farklı bir macera Kinyas ve Kayra... Yeraltı edebiyatını severim aslında.  Duymak, görmek istemediğimiz şeyleri bize açık seçik anlatan bu tarzı.Sanırım merak olgusu ile diğer kitaplarını da okuyacağım.Altı çizilecek birçok cümle, belki kendine hakim olmaya çalışmasan bugün kitabı çizebilirsin. İlk bölümde kullandığı devrik cümleler baya bir yoruyor okuyucuyu. Ayrıca  akla yazılacak birçok söz ile karşılaştım bu kitapta.Hiçliği savunan yazar hiçlik olgusunu güzel bir sekilde aktarmış okuyucuya.Kitap da Dostluk da okudum ayrılık da. Ölüm de vardı , ölmeden ölümü hissetmek de. Kısacası yaşamak da okudum, yaşlanmak da... Bir Kinyas oldum kendimden koktum.bir Kayra olmaya çalıştım anlayabilmek için. . Kayra'ya kızdım, Kinyas'a hayret ettim. Bir an geldi Kayra'yı çok sevdim, bazen de olmadı bu dedim içimden...

Bazı sayfalarda bolca tekrar etmişti kendini yazar. sayfalar ve özellikle de ilk bölüm ilerleyince daha okunabilir ve anlamlı cümlelerle devam etti kitap.Ve bahsetmeden geçemeyeceğim Alp karakteri... Dört sayfalık bir macera da olsa bu karakteri unutmayacağım hiç. Kayra'nın sorusu ile başlıyor anlatmaya Alp ve o anlattıkça okuma isteği artıyor insanın.
Daha sonra acaba neden bitmiyor mu yoksa lutfen bitmesin mi dedim? Her ikisinin ortasinda birsey.Her şey vardı ve hiçbir şey yoktu. Yalnızlık vardı, umutsuzluk, hayal kırıklığı, aşksızlık... Aforizmalarla dolu, herkesin gerçeklerle yüzleşeceği bir kitap okudum. İyi ki okuyup arkadaş basķısından kurtuldum.Kitaptan bir alıntı ile son vereyim: Öyle bir çığlık atsam ki dünya çatlasa! Altı milyar insan sağır olsa!
Hakan Günday
Kinyas ve Kayra
Doğan Kitabevi
531 Sayfa
Puan
★★★★★
Yorumlayan Kadir Şarkı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
KİTAP FUAR TAKVİMİ 2017-2018

Anadolu'da düzenlenen kitap fuarları sayısı her geçen gün artıyor, vatandaşlar kitap fuarlarına yoğun ilgi gösteriyor.  Vatandaşların...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız