12 Mart 2018 Pazartesi

IKIGAI Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı

Kitabın alt başlığı "Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı".  Uzun yaşam derdinde değilim, ama mutlu yaşamayı kim istemez!.. 
IKIGAI Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı
Konu Japonlar olunca konu daha çok ilgimi çeker. Okinawa'da her 100 kişiden 24'ü 100 yaşın üzerinde. Peki bunu nasıl başarıyorlar? Herkesin ikigaisi var. Ne yaparsak yapalım zaman geçiyor ve yaşlanıyoruz. Kitap, ikigaiyi yaşlanırken genç kalma sanatı olarak tanımlayarak başlıyor. Sayfalar ilerledikçe okuyacağınız bilgiler, ilk kez duyacağınız şeyler değildir... 

Japon kültürü her zaman ilgimi çekmiştir. Onur Ataoğlu'nun "Japon Yapmış" serisi kitaplarından sonra bu kitap da, Japonlar ve kültürleri hakkında güzel ve akıcı bir anlatım olarak dikkatimi çekiyor. Anlatılanları uygulayabilirseniz, belki uzun ve mutlu bir yaşamınız olur.
IKIGAI
Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı 
Hector Garcia & Francesc Miralles
İndigo Kitap 
171 Sayfa
Puan
★★★★
Yorumlayan Bandırma Gezi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı