8 Mart 2018 Perşembe

Bir Yahudinin Anıları Albert Kant

Kant ailesi, Birinci Dünya Savaşı öncesinde Rusya'da yaşadığı sıkıntılar nedeniyle Türkiye'ye göç etmek zorunda kalır. İstanbul'da bir süre kaldıktan sonra Bandırma'da bir çiftlik edinirler ve Bandırma'ya yerleşerek çiftliği çalıştırırlar. 
Bir Yahudinin Anıları Albert Kant
Amaçları huzurlu bir yaşam sürmektir, ancak dünya bir savaşa hazırlanırken onları Bandırma'da da huzurlu günler beklemez. Bir dünya savaşı, ardından Yunan işgali, kurtuluş savaşımız ve ilan edilen cumhuriyetle birlikte yeni bir devletin heyecanlı yıllarını yaşayacaklardır.O güçlüklerle dolu döneme tanıklık etmiş insanların yaşadıklarını anlatan özel bir kitap.
Bir Yahudinin Anıları
Albert Kant
Kastaş Yayınları
272 Sayfa
Puan
★★★★
Yorumlayan Bandırma Gezi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı