2 Şubat 2018 Cuma

Aziz Nesin - 100 Liraya Bir Deli

18 yıl önce lisedeyken Aziz Nesin'e ait ilk okuduğum kitap "Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz" bende büyük bir iz bırakmıştı.
O kitabın sinemaya uyarlanmış olan filmini de izlemiştim. Aradan bunca zaman geçtikten sonra bir başka Aziz Nesin eseri olan "100 Liraya Bir Deli" adlı öykü kitabı geçti elime. Bir solukta okudum. Kitapta yer alan her bir hikaye aslında günümüze de ışık tutuyor diyebilirim. Bize gerçekleri biraz güldürerek biraz da üzerek anlatıyor. Ve sonra diyorum ki ben niye Aziz Nesin kitapları okumak için bir 18 yıl daha bekleyeyim. Kitaba ismini veren hikayede tımarhaneden kaçan bir avuç deliyi yakalamak için verilen 100 lira ödül sebebiyle neredeyse her önüne geçeni deli diye yakalayıp ödül peşine düşen insanları ve de delilerin sadece tımarhaneden kaçan delilerden ibaret olmadığını bize mizah çerçevesinde güzelce anlatıyor. Gülmek istiyorsanız okuyun.


100 Liraya Bir Deli
Aziz Nesin
Nesin Yayınevi
124 Sayfa
Puan
★★★★
Yorumlayan Tuncay EKSEN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı