14 Şubat 2018 Çarşamba

Arkadaşıma Veda Zülfü Livaneli

Usta yazar Livaneli Atatürk'ün yaveri ve çocukluk arkadaşı Salih Bozok 'un dilinden Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatını anlatıyor. 
Arkadaşıma Veda Zülfü Livaneli
"Bu arkadaşımın hikâyesi...
Bu, ona hayatı boyunca sonsuz bir hayranlık duyan yardımcısı ben Salih Bozok 'un kaleminden çağının dahi lideri Atatürk'ün hikâyesi...
Bu, onu altı yaşındayken 
tanıdığım ilk günden, öldüğü o acı güne kadar süren eşsiz dostluğun hikâyesi..."
Bu sözlerle başlıyor kitap..
Usta yazar Livaneli Atatürk'ün yaveri ve çocukluk arkadaşı Salih Bozok 'un dilinden Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatını anlatıyor. Selanik'te başlayan arkadaşlıklarından Atatürk'ün ölümüne kadar geçen sürede, zaman zaman ayrı düşselerde, meydana gelen gelişmeleri okuyoruz.  Sade, samimi bir dille, olayların detaylarına girmeden anlatılıyor gelişmeler. Salih Bozok'un, arkadaşı Mustafa Kemal 'e duyduğu hayranlığı ve sevgiyi hissediyor, iki dostun yaşadıkları olağanüstü döneme tanıklık ediyoruz. 
Özellikle 4. 5. ve 6. Sınıflar seviyesinde okutulabilir. Çocuğunuzla birlikte okuyabileceğiniz güzel bir kitap, tavsiye ederim. 
ARKADAŞIMA VEDA 
Zülfü Livaneli
Doğan Egmont
187 Sayfa
Puan
★★★★
Yorumlayan Ayşe KAYIKÇI

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı