25 Ocak 2018 Perşembe

Sezai Karakoç Meydan Ortaya Çıktığında

Sezai Karakoç’un Aylık Diriliş Dergisinde yayınlanan “Meydan Ortaya Çıktığında, Hikâyeler 1“ hikâyelerinden oluşuyor. 
Sezai Karakoç Meydan Ortaya Çıktığında Hikayeler 1
Kitap tanıtım yazısında,”Bu kitabı oluşturan hikâyelerden Meydan Ortaya Çıktığında Aylık Diriliş Dergisi'nde Ocak 1970 - Haziran 1970 tarihleri arasında, İz, Ölü isimli hikâyeler Diriliş Pazartesi, Perşembe Günlüğü'nde 1977 tarihinde yayınlanmış, Ziyaret ve Kartal isimli hikâyeler ise dergide yayınlanmadan doğrudan kitaba girmişlerdir” denilmiş. Kitapta, Meydan Ortaya Çıktığında, İz, Ölü, Ziyaret, Kartal hikâyeleri yer almış. Yer yer soyut anlatımların bulunduğu kitap; “Meydan Ortaya Çıktığında” hikâye yürüyüş ile başlayıp dönüş ile sona erer. Hikâyeler yazarın Diriliş anlayışına uygun otobiyografik bir anlatımla; dünya, ahiret, diriliş, hayat ve ölüm konularının yazıldığı görülür.
Meydan Ortaya Çıktığında 
Sezai Karakoç
Diriliş Yayınları
74 Sayfa
Puan
★★★★
Yorumlayan Osman Aytekin

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı