25 Ocak 2018 Perşembe

Öbürküler - Mahir Ünsal Eriş Kitap Yorumu

Hangi öbürküler?.. Kime göre öbürküler?.. Orta Anadolu'da başlayan öykünün kahramanları, İstanbul'da kiraladıkları evde başlarına neler gelecek, bilemezlerdi.

Orta Anadolu'dan başlayan yolculukları Ankara üzerinden İstanbul Haydarpaşa'da sona erer. Zor bir yolculuktan sonra Boğaz sularına bakakalırlar. Kendileri için kiralanmış eve ancak gecenin bir yarısı varırlar. Yan komşu Fatma hanım onlar için evi hazırlamıştır. Ancak Fatma hanım, onlar gelmeden önce yaşama gözlerini yummuştur. Konudan haberdar olan Beter, evin anahtarını verir. Fakat bu evde garip şeyler olmaktadır.Tıkırtılar, ayak sesleri.. Böyle şeylere inanmasanız da, bu düşünceler akıla bir girdi mi, insan ürkmeye başlar. Peki gerçekten bu evde neler oluyor?
Mahir Ünsal Eriş, bu evde olanları anlatırken öyküyü iki farklı açıdan da okuruna sunuyor. Hangi öbürküler?.. Kime göre öbürküler?.. Anlamamıza yardımcı oluyor.. Harika bir roman, akıcı bir anlatım..
ÖBÖRKÜLER
Mahir Ünsal Eriş
KARAKARGA YAYINLARI
139 Sayfa
Puan
★★★★
Yorumlayan Bandırma Gezi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı