24 Ocak 2018 Çarşamba

Küçük Prens Antonine de Saint-Exupery

Bir Türk gök bilimci tarafından keşfedilen B612 adlı bir evden biraz daha büyük bir gezegenden gelen genç adamı konu alan "Küçük Prens" masal kitabı bize özlediğimiz iyimserliği, dostluğu öğretiyor.
Küçük Prens Antonine de Saint-Exupery
Kitapta oldukça ilgi çekici konulara değinilmiş, okuyucular merak içinde bırakılmış. Bu yönüyle sadece küçükler için yazılmış bir masal kitabı olmadığını söylebilirim. Küçük prens, dünyamıza gelene kadar içinde sadece bir kişinin bulunduğu gezegenleri ziyaret ediyor. Acaba neden bu gezegenlerde tek kişi yaşıyordu? B612 adlı gezegeni bulan Türk gök bilimcinin bu keşfini fes ve şalvar giydiği için diğer gökbilimciler önemsememiş, daha sonra modern diye ifade edilen şekilde karşılarına çıktığında önemsemeleri, bu büyük insanların neye önem verdiğini göstermektedir. Kitabın sonunda sorulan sorular ise kitabı ne kadar önemseyerek okuduğumuzun küçük bir testi niteliğinde. Benim test sonucuma göre bazı ayrıntıları kaçırmış olmama rağmen iyi bir izleyici olduğum ortaya çıkmış bulunuyor. Kitabı okumanızı tavsiye ederim.
Küçük Prens
Antoine de Saint-Exupery
İnkılap Kitabevi
121 Sayfa
Puan
★★★★★
Yorumlayan Tuncay EKSEN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı