6 Ocak 2018 Cumartesi

Korku Kitap Yorumu Stefan Zweig

Rahat ve korunaklı bir yaşam süren saygın bir avukatın karısı Irena, çocuklarından ve gündelik yaşamın tekdüzeliğinden sıkılarak kendisini bir piyanistin kollarına bırakmıştır. 
korku kitap Stefan Zweig Burjuva dünyasından uzaklaştığı kaçamak günlerden haz duyan Irena'nın karşısına bir gün bu gizli ilişkisini bilen bir kadın çıkar ve şantaja başlar.Yaptığı bu utanç verici olayı eşinin duyması korkusuyla günlerce tedirgin olan kadın artık şantajcı kadına para yetiştiremez. Yazar Stefan Zweig, en fazla on sayfada anlatılabilecek olayı ve duyguları öyle işlemiş ve kurgulamış ki seksen sayfa boyunca kadının yakalanma korkusunu içinizde hissediyor ve heyecanla hikayenin sonuna ulaşmaya çalışıyorsunuz. Korku kitabında yazar insanı bilinç dışına itilmiş utanç verici deneyimleri ve bastırılmış pişmanlıkları şu cümlelerle dile getiriyor
 "Belki de... Utançların en büyüğü... İnsanın kendine en yakın bildiği kimselere karşı duyduğu utançtır" Mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum. 
KORKU
Stefan Zweig 
Türkiye İş Bankası Yayınları
80 Sayfa
Puan
★★★★★
Yorumlayan İsrafil BARAN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı