5 Ocak 2018 Cuma

Bir Köy Hekimi Kitap Yorumu Franz Kafka

Yazar bireyselden toplumsala uzanan öykülerinde eleştirel ve sorgulayıcı bir anlayışla okuyucuları düşünmeye sevk ediyor.
Bir Köy Hekimi Franz Kafka
Franz Kafka'nın hikayelerinden oluşan bir kitap. Kafka'nın bazı hikayelerinde ayrıntıya önem verdiği görülüyor. Yazar bireyselden toplumsala uzanan öykülerinde eleştirel ve sorgulayıcı bir anlayışla okuyucuları düşünmeye sevk etmektedir. Böyle bir izlenim öykülerinde yer almaktadır. Kültürel duyarlılık öykülerin çoğunda vardır denilebilir.
KİTAP TANITIMI
Özellikle Félix Guattri ve Gilles Deleuze'ün "minör" ve "minör edebiyat" kavramını geliştirmesi ardından Kafka okumalarının varolan derinliği yeni ve esaslı bir boyut kazandı. Bu doğrultuda özellikle ikilinin referans noktası olan Çin Seddi'nin İnşası başta olmak üzere 6.45 Yayıncılık SERİ K adını verdiği Franz Kafka serisine devam ediyor. Kafka'nın hayvan oluşları için ne denebilir ki : Yarı kedi yarı kuzu, garip bir hayvanım var.
BİR KÖY HEKİMİ
Franz Kafka
Çevirmen: Kadir Kıvılcımlı
Altıkırkbeş Basın Yayın
88 Sayfa
Puan
★★★★★
 Yorumlayan Osman AYTEKİN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı