7 Ocak 2018 Pazar

En İyi Arkadaşımız Kitaplar “MUTLULUK” da Verir

“Mutluluk” Öyküler kitabı karamsar okurları bile mutlu edeceği inancını taşıtmaktadır. Kitap adını her ne kadar “Mutluluk” öyküsünden alsa da kitap gerçek gücünü okuyucuları götürdüğü mutluluktan alıyor.
Guy de Maupassant mutluluk kitap
Olay öykücülerinden Guy de Maupassant'ın, yalın ve çarpıcı anlatımıyla sunulan öyküleri Mutluluk'ta ismiyle bir araya getirilmiş. Aşk, korku, cesaret ve yalnızlık ve coşkulu sahnelerin dile getirildiği öykülerde merak unsuru ve öykülerin sonu okuyucuyu şaşırtır. Kitap tanıtımında da belirtildiği üzere, “Yalnızlığa mahkûm olarak gördüğü insanlık, hayata karamsar bakışı, kimi zaman benimsediği saldırgan üslubuyla en gerçek haliyle dünyayı önümüze sunar”
Öykülerin sonu nasıl biterse bitsin yazarın üslubu, anlatış biçimi ve farklı konuları yerine göre detaylandırarak ve heyecan vererek ifadelendirmesi “Mutluluk” kitabını daha da çekici kılıyor. Kitap kendini rahat okutuyor. Kitabı Buket Yılmaz'ın Fransızca aslından çevirmiş.
MUTLULUK
Guy de Maupassant
Antik Kitap 
192 Sayfa
Puan
★★★★★
Yorumlayan Osman AYTEKİN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
KİTAP FUAR TAKVİMİ 2017-2018

Anadolu'da düzenlenen kitap fuarları sayısı her geçen gün artıyor, vatandaşlar kitap fuarlarına yoğun ilgi gösteriyor.  Vatandaşların...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız