27 Ocak 2018 Cumartesi

1.Dünya Savaşı - Resimli Harp Tarihi Ian Westwel

Bütün muharebeler, kullanılan silahları ve yapılan antlaşmalarını sırasıyla okuyabileceğiniz bu kaynak, bol bol harita, grafik ve fotoğraf da içeriyor.
1.Dünya Savaşı - Resimli Harp Tarihi Ian Westwel
Her şey Avusturya-Macaristan İmparatorluğu'nun Arşidükü Franz Ferdinand ve karısının bir suikast sonucu öldürülmesiyle başladı. Öncesi yok mu, var.. Sonrasında kim kime savaş ilan etti? Savaşa hazırlanan her ülke insanlarının savaşı güle oynaya büyük bir hevesle karşıladığını biliyor muydunuz? Savaşın kısa sürede biteceğini öngörenler yanıldıklarını bir süre sonra anladılar.. Sırasıyla hangi muharebeler hangi cephelerde ne şekilde gerçekleşti?.. Hangi cephelerde kim kiminle savaştı? Sonuçları neler oldu?.. Kitabın en çok ilgimi çeken bölümleri, savaşta kullanılan silahlarla ilgili bölümlerdi. Örnek; uçaklar, toplar, zeplinler, tüfekler, denizaltılar vd.. her biriyle ilgili teknik bilgiler. Savaşan ülkelerin bu silahlara yaptığı yatırımlar ile uzayan savaşla birlikte teknolojinin gelişimi de anlatılmış. 1.Dünya Savaşı yıllarında dünyada neler yaşandığını anlatan harika bir kaynak.  Kitap, her ne kadar savaşa her iki taraftan da bakmaya çalışmışsa da, kitabın İngiltere'de basıldığını unutmadan okumak gerek. 
1.Dünya Savaşı - Resimli Harp Tarihi 
Ian Westwel 
İş Bankası Kültür Yayınları
256 Sayfa
Puan
★★★★
Yorumlayan Bandırma Gezi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
KİTAP FUAR TAKVİMİ 2017-2018

Anadolu'da düzenlenen kitap fuarları sayısı her geçen gün artıyor, vatandaşlar kitap fuarlarına yoğun ilgi gösteriyor.  Vatandaşların...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız