12 Aralık 2017 Salı

Sağlığına Format At M.Barış Muslu

Bu bakış açısı her şeyi değiştirebilir.Sağlığımızla ilgili pek çok sorunun başlangıcı aslında beynimizde. 
Belli tehditler, duygular ve şoklar karşısında beyin kendi önlemini alıyor. Görevi bu, bizi korumak.. Peki tehdit geçtikten sonra, şoku atlattıktan sonra veya yaşadığımız can sıkıcı, üzücü, belki aşağılayıcı duyguları bir şekilde geçiştirip yaşamımıza devam ettikten sonra beyin ne yapıyor? Eğer biz ona "tamam, geçti" demezsek bizi korumaya devam ediyor. Kitabın yazarı M.Barış Muslu, farklı bir bakış açısı sunduğunun farkında. Tıbbın gerekleri inkar etmiyor, nasıl edebilir ki zaten!.. Ama sen bu kötü anıları beyninden temizlersen, beynine "tamam, geçti" diyebilirsen, belki de yıllarca sıkıntısını yaşadığını rahatsızlıkların veya hastalıkların geçtiğini görebilirsin.
Bu kitap, bir "Hadi bakalım, şimdi yaşamı olumlu düşünüyoruz, aklımıza kötü şeyler getirmiyoruz" kitabı değil.. Yaşadığımız olumsuzluklarla yüzleşmeyi öğreten bir kitap. Ve kesinlikle bilimsel bir kitap. Bu kitabı okurken, beynimizin yapısını ve nasıl çalıştığını öğrenirken; pek çok hastalığın nasıl oluştuğuyla ilgili de bilgi sahibi olacaksınız. "Ben tıp eğitimi almadım, bilimsel bir kitap bana ağır gelir" diye düşünmeyin sakın. Zaten M.Barış Muslu da bir doktor değil. Herkesin anlayabileceği bir dille anlatmış. "Umarım sadece merak ettiğiniz için okuyorsunuzdur" diye başlamış kitabına. Bence merak edin!..
SAĞLIĞINA FORMAT AT
M.Barış Muslu
Doğan Novus
328 Sayfa
Puan
★★★★
Yorumlayan Bandırma Gezi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
KİTAP FUAR TAKVİMİ 2017-2018

Anadolu'da düzenlenen kitap fuarları sayısı her geçen gün artıyor, vatandaşlar kitap fuarlarına yoğun ilgi gösteriyor.  Vatandaşların...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız