27 Aralık 2017 Çarşamba

İnci Kitap Yorumu John Steinbeck

Kitapta bir zamanlar İspanya Kralı'na büyük zenginlikler getiren La Paz'da koyda bulunan küçük bir kasabada yaşayan fakir inci avcısı Kino'nun, akrep sokan oğlu Coyotito'yu kurtarmak için daldığı denizde büyük bir inci bulmasıyla yaşanan olaylar anlatılıyor.
İnci John Steinbeck
Kino'nun denizden çıkardığı devasa inci yalnızca umut değil eşi Juanna ve oğlu Coyotito'ya yıkımda getirecektir. İncinin özü, insanların özüne; Kino'nun kulaklarında çınlayan ve kasabaya yayılan İncinin Türküsü, ailenin, kötülüğün, umudun ve düşmanlığın türküsüne karışacaktır. Steinbeck, Kino'nun derinliklerinden söküp çıkardığı İnci ile içinde yaşadığımız dünyaya ve insanın dramına ışık tutuyor. İnci kitabında kasabalı halkın davranışlarını okuduğunuzda Şener Şen'in başrolünde oynadığı Milyarder filmini hatırlayacaksınız. Türkçe çevirisini Tomris Uyar'ın yaptığı bu eşsiz eseri mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum. 
İNCİ
John Steinbeck
*Sel Yayınları
101 Sayfa
Puan
★★★★
Yorumlayan İsrafil BARAN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı