Hayatın Anlamı Kitap Yazar Buluşmaları

Ürgüp Kaymakamlığı, Ürgüp İlçesi kamu kurum ve kuruluşlarının proje ortaklarıyla ilçede okuma alışkanlığının geliştirilmesi amacıyla başlatılan “Hayatın Anlamı Kitap” projesi yazar buluşmaları devam ediyor. 
Hayatın Anlamı Kitap
Ürgüp Kaymakamlığı’nın yürüttüğü “Hayatın Anlamı Kitap” Okuma Projesi Yazar-Okur buluşmaları kapsamında Gazeteci Yazar Oğuz ÖZDEM ve Osman AYTEKİN, Ürgüp’te okuyucularla buluştu. Ürgüp Belediyesi Sinema ve Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen söyleşiye Ürgüp Kaymakamı Mehmet MARAŞLI, İlçe Milli Eğitim Müdürü Savaş ÖZDEMİR, Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Program sonunda yazarlar kitaplarını imzaladı.
Proje kapsamında vatandaşlara özellikle de okul ve kurumlarda öğrencilere, personellere ve velilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak üzere mevcut kütüphaneler etkin kullanılacak, bir taraftan öğrencilere kitap okuma heyecanı kazandırılırken, diğer yandan okulların ihtiyacı olan kitapların temini çalışmaları başlatılarak kütüphaneler zenginleştirilecek. Her ayın son haftası öğrencilerin o ay içerisinde okudukları kitap sayfa sayısının tespiti sınıf ve sınıf rehber öğretmenleri tarafından sağlanacak. Proje kapsamında okul ve kurumlarda her gün en az 20 dakika kitap okuma saati organize edilecek, okullarda kurullarda alınacak karar ile Türkçe ve Türk Dili ve Edebiyatı derslerinden biri okuma saati olarak belirlenecek, okullar arası yılsonu şiir dinletisi düzenlenecek.
Hayatın Anlamı Kitap Yazar Buluşmaları
Hayatın Anlamı Kitap Yazar Buluşmaları

Yorum Gönderme

0 Yorumlar