Fareler ve İnsanlar Kitap Yorumu John Steinbeck

John steinbeck bu kitabında, sevimli,aptal yol arkadaşı Lennie'nin hayatını anlatmış.Akıcı sizi sıkmayan bir dil kullanmış.
Fareler ve İnsanlar John Steinbeck
Kitaptan çok beğendiğim bir kaç cümleyi sizlerle paylaşmak istiyorum;İnsan yanında biri olmazsa delirir. Kim olduğu hiç önemli değildir, yeter ki yanında olsun."Sana bir şey diyeyim mi? İnsan çok uzun süre yalnız kaldı mı hastalanır, yalnızlıktan hastalanır" 
“İnsan olmak kolay değildir, hele ki ‘insanca’ yaşanabilecek bir toplum düzeni yoksa!” John steinbeck bu kitabında, sevimli,aptal yol arkadaşı Lennie'nin hayatını anlatmış.Akıcı sizi sıkmayan bir dil kullanmış.Bir solukta okuyabileceğiniz harika bir kitap.Zencilerin yaşadığı ikinci sınıf muameleyi,zengin fakir uçurumunu ve parasızlığı çok güzel bir olay örgüsüyle anlatmış.Hepimiz hayaller kurarız ve ulaşmak için çabalarız bazen ulaşırız bazen de hüsrana uğrarız.İşte yazarımız hayallerinin peşinde koşan iki yol arkadaşın çarpıcı hikayesiyle sizi sarmalıyor.Kitabın sonu beni çok incitti.Keyif alarak okuduğum güzel bir kitaptı. Mutlaka okuyun derim.Keyifli okumalar...
KİTAP TANITIMI
Fareler ve İnsanlar, birbirine zıt karakterdeki iki mevsimlik tarım işçisinin, zeki George Milton ve onun güçlü kuvvetli ama akli dengesi bozuk yoldaşı Lennie Small'un öyküsünü anlatır. Küçük bir toprak satın alıp insanca bir hayat yaşamanın hayalini kuran bu ikilinin öyküsünde dostluk ve dayanışma duygusu önemli bir yer tutar. Steinbeck insanın insanla ilişkisini anlatmakla kalmaz insanın doğayla ve toplumla kurduğu ilişkileri de konu eder bu destansı romanında. 
FARELER VE İNSANLAR
John Steinbeck
Çeviri:Ayşe Ece
*Sel Yayıncılık
126 Sayfa
Puan
★★★★
Yorumlayan Hanife ÇAVDAR

Yorum Gönderme

0 Yorumlar