26 Aralık 2017 Salı

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu Stefan Zweig

Stefan Zweig kaynak dilinde Brief einer Unbekannten isimli uzun öyküde, küçük bir çocukken ünlü bir yazara aşık olan kadının mektubuyla yaşananları okuyucuyla paylaşıyor.
Bilinmeyen Bir Kadından Mektup Stefan Zweig
Stefan Zweig 'in 1920'li yıllarda kaleme aldığı öyküde küçük bir çocukken aşık olduğu yazarı hayatı boyunca sevmiş bir kadının yazdığı 68 sayfa boyunca yüreğiniz sızlayarak okuyacaksınız. Mektup en başından gözyaşlarınıza boğabilir.
"Beni hiçbir zaman tanımamış olan sana!... Dün çocuğum öldü... Üçgün üç gece bu küçücük sevgili yavruyu kurtarmak için ölümle savaştım. Grip, ateş içinde yatan bedenini hırpalarken, ben kırk saat onun başucunda oturdum. Alev alev yanan alınını soğutmaya çalıştım. İnce parmaklarını, minicik ellerini, gece gündüz ellerimin arasında tuttum. Üçüncü günün akşamı artık gücüm kalmamıştı... Gözlerim, istemeden de olsa , kendi kendine kapanıyordu. İşte böylece, üç veya dört saat sandalye üzerinde uyuya kalmışım. Bu süre içinde de ölüm çocuğumu benden almış..."
Gerçek anlamda aşkı bulacağınız Zweig'ın bu eserini mutlaka okumanızı tavsiye ederim...
BİLİNMEYEN BİR KADININ MEKTUBU
Stefan Zweig
İş Bankası Kültür Yayınları
68 Sayfa
Puan
★★★★
Yorumlayan İsrafil BARAN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı