Uçurtma Avcısı Kitap Yorumu Khaled Hosseini

“...yalnızca bir günah vardır, tek bir günah. O da hırsızlıktır. Onun dışındaki bütün günahlar, hırsızlığın bir çeşitlemesidir...”
Uçurtma Avcısı Khaled Hosseini
Bir insanı öldürdüğün zaman, bir yaşamı çalmış olursun. Karısının elinden bir kocayı, çocuklarından bir babayı almış olursun. Yalan söylediğinde, birinin gerçeğe ulaşma hakkını çalarsın. Hile yaptığın, birini aldattığın zaman doğruluğu, haklılığı çalmış olursun. Anlıyor musun?” diyor yazar,bu sözler hangi insanı derinden etkilemez ki?Kitabı okurken öyle bir olayla karşılaşacaksınız ki,keşke hiç olmasa böyle şeyler diyecek ve Emir'e çok kızacaksınız.aslında çoğumuz öyle değilmiyiz,bize dokunmayan yılan bin yaşasıncılık...okuduğunuz da ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.Her kıymetli değer gibi,dosttumuza da zamanında, kaybetmeden önce sahip çıkmamız gerektiğini anlayacağınız bir kitap.İnsani anlamda o kadar çok değer kazanacaksınız ki,bir daha aynı lezzette bir kitap okurmusunuz bilmem ama tek bildiğim bu kitabı mutlaka okumalısınız.Yazarın üç kitabı var ikisini okudum son kitabı "ve dağlar yankılandı"bir an önce okumak için can atıyorum. 
Okuduğum yüzlerce kitabın içinde etkisinden uzun süre kurtulamadığım,büyüleyici bir kitap.şiddetle okumanızı tavsiye ederim.
UÇURTMA AVCISI
Khaled Hosseini
Çevirmen: Püren Özgören
Everest Yayınları
375 sayfa
Puan 
★★★★★ 
Yorumlayan Hanife Çavdar

Yorum Gönderme

0 Yorumlar