Yaşıtları okuma yazmayı yeni öğrenirken yetenekli bir çok çocuk ilk kitabını yayınladı. Yedisinden yirmi üçüne Türkiye'nin en genç dokuz yazarını Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak sizler için sıraladık...
tamay yıldız kitap
1. TAMAY YILDIZ (YAŞ 7)
Tamay 7 yaşında bir hikaye yazarı. Anne ve babasının desteğiyle ilk kitabı raflarda yerini aldı. Kitabın öyküsü Tamay'ın babasıyla birlikte yarattığı bir kedi karakteriyle başladı. Tamay'ın oluşturduğu hikayeyi babası Yavuz Yıldız yazılı hale anneside resimli hale getirmiş. Beş yüz adet basılan Kırık Kuyruk isimli kitapta tekir kedinin maceraları anlatılıyor.
beren korkmaz kitap
2. BEREN KORKMAZ (YAŞ 9) 
Muğla’nın Bodrum ilçesinde dördüncü sınıfa giden Beren Korkmaz ‘Papatya Kız’ isimli kitap yazdı. Altı öyküden oluşan on sayfalık kitabı yoğun ilgi gördü.
yiğit cem akkaya
3. YİĞİT CEM AKKAYA (YAŞ 10)
Bodrum Marmara Koleji öğrencisi Yiğitcem Akkaya, altı ay gibi bir sürede "Gizemli Hayvanlar" adlı 128 sayfalık bir araştırma kitabı yazarak büyük bir başarıya imza attı.
siyami mert atak
4. SİYAMİ MERT ATAK (YAŞ 10)
Tekirdağ'da yaşayan Mert Atak, meraklı olduğu uzayla ilgili kurgu kitap yazdı. Derslerinden bulduğu vakitlerde yazan Atak'ın kitabı bin adet basıldı
izlem demir kitap
5. İZLEM DEMİR (YAŞ 12)
Denizli'de Hacı Halil Bektaş Ortaokulu beşinci sınıf öğrencisizlem Demir, iki yılda 4 kitap yazdı. İzlem Demir, 2014 yılında 'Sen ve Ben' ve 'Kayıp Kardeşler', 2015 yılında 'Hastanedeki Canavar', bu yıl da 'Sen ve Ben 2' isimli kitabını yayınlandı.
irem uzunay kitap
6. İREM UZUNAY (YAŞ 13) 
HATAY'da on üç yaşındaki İrem Uzunay, yazdığı 'Bilinmezlik' adlı kitabını geçtiğimiz günlerde basına tanıttı. Genç yazar kitabın içeriğinde macera dolu bir hayatın detaylarını sizlere sunuyor.
rana demiriz kitap
7. RANA DEMİRİZ (YAŞ 16)
On dört yaşında yazdığı "Gölgedeki Işıklar" adlı kitabı ile Türkiye'nin en genç roman yazarı unvanına sahip olan lise öğrencisi Rana Demiriz üçüncü romanı "Donmuş Ateş" yayımlandı. 
muhammed şimşek kitap
8. MUHAMMED ŞİMŞEK (YAŞ 20)
Muhammet Şimşek 20 yaşında kitap yazdı, Hollywood peşine düştü. Üniversite öğrencisi Muhammet Şimşek’in üçüncü baskısı yapılan Kapan Ağzı isimli kitabına ünlü yapımcılardan teklif yağıyor.
Mehmet Ali Severcan Gaygusuz
9. MEHMET ALİ SEVERCAN GAYGUSUZ (YAŞ 23)
Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi öğrencisi Mehmet Ali Severcan Gaygusuz isimli genç yazar yirmi üç yaşında yayın evi kurdu. Şimdiye kadar üçü şiir, ikisi roman olmak üzere beş kitap yazdı.

Makale: İsrafil BARAN / Kitap Blogu Okuyorum.org