29 Kasım 2017 Çarşamba

Simyacı Kitap Yorumu Paulo Coelho

Simyacı son yıllarda popülerliği artan ve okuyucuların beğenisini çok fazla alan kitaplardan biri.
Şimdi gelelim dillerden düşmeyen romanımızın konusuna: Kahramanımız Santiago’nun bir hayali vardır. Aslında hayalini gerçekleştirmiştir.Birde gördüğü bir düş vardır. Gördüğü düşün peşinden giderken yaşadığı maceraya tanık oluyoruz.Aslında herkesin bir hayali yok mudur? Küçükken hayalimizin gerçekleşmesi için minicik yüreğimiz ile elimizden geleni yaparız. Çünkü yüreğimiz bize ses verir ve yolu aydınlatır. Geriye kalan aydınlatılmış yolda yürümeye başlamaktır.
Ha işte Santiago bunu yapabiliyor. Ama galiba bizim hayatımızda hayallerimiz hep nedense göz ardı ediliyor. Nedense hep daha önemli şeyler var hayatımızda. Fakat bazen öyle bir insanlar gelir onlar hep hayallerinin peşindedir. Onlar hep yüreği ile konuşurlar. Onlar her zaman hayallerine ulaşırlar. Hayallerimiz bizim her şeyimiz , hazinemiz , hayallerimiz bizim aslında benliğimiz.
Ama işte biz hazinemizi keşfetmiyoruz!!! Çobanlık yaparken mutluyuz sanırım… Ama yayladan aşağıya indik mi hayatın çobanlıktan ibaret olmadığını da görebileceğiz. Etrafımıza iyi bakalım, dünyamıza iyi bakalım. Bu kitap böyle kitap Santiago’nun hayallerini okurken kendi hayallerine dalabileceğin kitap. Aslında evet ben böyle yapmadım diyeceğin bir kitap. Hayallerinizin peşini bırakmayın İnsan sevdiği için sever, aşkın hiçbir gerekçesi yoktur
Simyacı
Paulo Ceolho
Can Yayınevi
188 Sayfa
Puan
★★★★★
Yorumlayan Kadir Şarkı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
KİTAP FUAR TAKVİMİ 2017-2018

Anadolu'da düzenlenen kitap fuarları sayısı her geçen gün artıyor, vatandaşlar kitap fuarlarına yoğun ilgi gösteriyor.  Vatandaşların...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız