1 Kasım 2017 Çarşamba

Kürk Mantolu Madonna Yorumu Sebahattin Ali

Kürk mantolu madonna kitabı o kadar güzel bir tat bıraktı ki bende,demiştim bir yorumumda evet kesinlikle öyle.
Kürk Mantolu Madonna Olurda bir gün çarşıda pazarda bir mikrafon önünüze çıkıp kürk mantolu Madonna  yi sorarsa afallamayin,"bazıları"gibi rezil olmayin yani.
Küçücük bir çocukken,okul kitaplığından aldığım kitapların dışında yolda bulduğum küçük gazete parçalarını bile okurdum.Bir gün babam yetişkinlerin okuduğu kalın bir roman almış,mutluluktan havalara uçtum ve 500 sayfalık romanı bir günde bitirdim hiç unutmam.sabah babama kitabı bitirdigimi söyledim,adamcağız fakirlik diz boyu,üzgün bir şekilde kızım sen böyle çabuk okursan ben sana kitap yetistiremem ki demişti.sesinizi duyar gibiyim"kütüphaneye gitseydin" o zamanlar küçük kız çocukları başına buyruk her isteklerini yapamazdı,babam işe gittiğinde 2 ayda anca dönerdi  eve,anneme derdim oda her seferinde işlerinin çokluğundan zaman ayıramazdı.diyecegim şu ki okuyun arkadaşım imkânınız varken,zamanınız varken okuyun.

Kitaplari okuyun evet ama bazı kitapları muhakkak okuyun,Sabahattin Ali'nin bu muhteşem kitabını da okumadan geçmeyin derim.aşkı öğretir,sevmeyi öğretir,fedakarlığı öğretir. İyi okumalar...
Kürk Mantolu Madonna 
Sebahattin Ali 
YKY
136 Sayfa 
Puan 
★★★★★ 
Yorumlayan Hanife Çavdar

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı