6 Kasım 2017 Pazartesi

Gizli Ordular Emrullah Tekin

İngilizlerin Lawrence ı varsa Almanlarında meşhur Wassmuss’u var.
Ayrıca orta doğuda bir çok yerde Lawrence i mat eden Niedermayerden de bahsetmiş. Birinci dünya savaşı ve ikinci dünya savaşında Almanların casusluk faliyetleri yalın bir dil ile anlatılmış. İşlerine geldiklerinde Türkiye de kafkasyada üstlendikleri Panislamizm ve panturanzim faliyetlerini destekleklemeleri işlerine gelmediklerinde Kafkas Türklerini nasıl kışkırttıkları ortaya çıkıyor. 
Von der goltz paşadan sonra gelen alman elçisi Franz von papenin faliyetleri ve walter nikolayın gözünden bir kısım Türkiye anlatılmış. Daha sonra 2. Dünya savaşında almanyanın yanında savaşa girilmesi için yapılan entirakalardan bahsetmiş.Güzel kitap tavsiye ederim tarih kitabı sevenler hiç zorlanmayacaktır yazım dili çok iyi.
GİZLİ ORDULAR
Emrullah Tekin
Kamer Yayınevi
190 Sayfa
Puan 
★★★★★ 
Yorumlayan Kadir Şarkı     

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
KİTAP FUAR TAKVİMİ 2017-2018

Anadolu'da düzenlenen kitap fuarları sayısı her geçen gün artıyor, vatandaşlar kitap fuarlarına yoğun ilgi gösteriyor.  Vatandaşların...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız