27 Kasım 2017 Pazartesi

Bülbülü Öldürmek Kitap Yorumu Harper Lee

Kitaba başlamadan o kadar çok övgü ile bahsettiler ki daha önce başlamam gereken kitaplardan önce bu kitabı okudum. 
Bülbülü Öldürmek Harper Lee
Övgülerden ve yorumlardan dolayı beklentim çok fazlaydı. çünkü kitap sözde amerikanın güneyinde geçen ırkçılığı ve eşitsizliği anlatıyor.Yazar küçük bir kızın gözünden olayları anlatırken çocukların o saf masumiyetini kitabın her sayfasında hissettirmiş. Olaylar küçük kızımız Scout'un yaşadığı Maycomb kasabasında geçiyor. . 31 bölümden oluşuyor ırkıçılıkdan ve eşitsizlikden toplasan 1 bölüm anca bahsediyor.Bir Ailenin günlük yaşamına daha çok değinmiş. Ana temasını pek göstermemiş bize. okumayın vakit kaybı diyemem. eğer ki anı ve biyografi tarzı kitaplardan hoşlanıyorsanız sıkılmazsınız ama okumak için acele edilecek bir kitap değil. 
Bülbülü Öldürmek 
Harper Lee 
Sel Yayınevi 
357 Sayfa 
Puan
★★★★★
Yorumlayan Kadir Şarkı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
KİTAP FUAR TAKVİMİ 2017-2018

Anadolu'da düzenlenen kitap fuarları sayısı her geçen gün artıyor, vatandaşlar kitap fuarlarına yoğun ilgi gösteriyor.  Vatandaşların...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız