4 Kasım 2017 Cumartesi

Aşkın Gözyaşları Tebrizli Şems Sinan Yağmur

Resimde kitabın yanında gördüğünüz meyvenin benim bildiğim iki ismi var, biri muşmula biri de beşbıyık, bilinen çok faydalarının olduğu da söylenir.
Aşkın Gözyaşları Tebrizli Şems
Meyve dalından koparılır ve yere serilerek zamanla olgunlaşır.meyveyi bilmeyenler bu olgunlaşma sürecinin çürüme olduğunu düşünürler.Bilenler için bu süreç tatlanma ve olgunlaşma evresidir. İşte insanda bu meyve misali doğar ve dalından kopar, Zamanla büyür, gelişir, olgunlaşır insan kıvamına gelmesi zaman alır.yaşamın gerçek anlamını bilmeyen insanlar içinde durum, meyve örneği gibidir gelişme ve olgunlaşmaya yaşlanma der. Bense olgunlaşma insan olma süreci derim. İnsan olma sürecinde Mevlana'nın öğretileri bize bir çok değer katar. Mevlana'nın hayatını, öğretilerini muhakkak okumalısınız. Sinan Yağmur'un bu eseri bize mevlana'ya aşık, Mevlana aşkıyla hakka aşık Şems Tebrizi'yi çok güzel bir dille anlatır.
Aşkın Gözyaşları Tebrizli Şems
Sinan Yağmur
Karatay Akademi Yayınları
242 sayfa
Puan 
★★★★★ 
Yorumlayan Hanife Çavdar

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı