4 Kasım 2017 Cumartesi

Aşkın Gözyaşları Tebrizli Şems Sinan Yağmur

Resimde kitabın yanında gördüğünüz meyvenin benim bildiğim iki ismi var, biri muşmula biri de beşbıyık, bilinen çok faydalarının olduğu da söylenir.
Aşkın Gözyaşları Tebrizli Şems
Meyve dalından koparılır ve yere serilerek zamanla olgunlaşır.meyveyi bilmeyenler bu olgunlaşma sürecinin çürüme olduğunu düşünürler.Bilenler için bu süreç tatlanma ve olgunlaşma evresidir. İşte insanda bu meyve misali doğar ve dalından kopar, Zamanla büyür, gelişir, olgunlaşır insan kıvamına gelmesi zaman alır.yaşamın gerçek anlamını bilmeyen insanlar içinde durum, meyve örneği gibidir gelişme ve olgunlaşmaya yaşlanma der. Bense olgunlaşma insan olma süreci derim. İnsan olma sürecinde Mevlana'nın öğretileri bize bir çok değer katar. Mevlana'nın hayatını, öğretilerini muhakkak okumalısınız. Sinan Yağmur'un bu eseri bize mevlana'ya aşık, Mevlana aşkıyla hakka aşık Şems Tebrizi'yi çok güzel bir dille anlatır.
Aşkın Gözyaşları Tebrizli Şems
Sinan Yağmur
Karatay Akademi Yayınları
242 sayfa
Puan 
★★★★★ 
Yorumlayan Hanife Çavdar

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
KİTAP FUAR TAKVİMİ 2017-2018

Anadolu'da düzenlenen kitap fuarları sayısı her geçen gün artıyor, vatandaşlar kitap fuarlarına yoğun ilgi gösteriyor.  Vatandaşların...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız