4 Kasım 2017 Cumartesi

A'dan Z'ye Çayın Yolculuğu Kitabı

Günün hemen her saati içmeye doyamadığımız çayın hakkında her şey bu kitapta. Çayın tarihi, çay üreten ülkeler ve çayın ekonomisi.. 
Çay kültürü hakkında her şey elinizin altında olacak.. İnsan yaşamına etkisi ve çay çeşitleri.. Çay nasıl demlenir, farklı toplumların çay demleme yöntemler; çay içmek için kullandıkları bardaklar ve fincanlar, çaylı tarifler.. Biraz reklam da var. Pratik ve tadında demleme yapabileceğimiz makine çeşitleri de ayrıca tanıtılmış. Çay içmek için tercih edilen özel mekanlar bile tanıtılmış. Çayın sağlığımıza etkiler ve edebiyatımızdaki yer.. 
Yani kısacası, çayla ilgili bildiğimiz, bilmediğimiz, hatta bildiğimizi sandığımız pek çok bilgi bu kitapçıkta elimizin altında artık..
A'dan Z'ye ÇAYIN YOLCULUĞU
148 sayfa
Puan 
★★★★★ 
Yorumlayan Bandırma Gezi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
KİTAP FUAR TAKVİMİ 2017-2018

Anadolu'da düzenlenen kitap fuarları sayısı her geçen gün artıyor, vatandaşlar kitap fuarlarına yoğun ilgi gösteriyor.  Vatandaşların...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız