27 Kasım 2017 Pazartesi

5 Sevgi Dili Kitap Yorumu Gary Chapman

Dünyaca ünlü Dr. Gary Chapman, farklı insanların sevgilerini nasıl farklı şekillerde ifade ettiklerini ortaya koyuyor ve bunları şöyle sıralıyor: Kaliteli Zaman, Onay Sözleri, Hediye Alma, Hizmet Eylemleri, Fiziksel Temas. 
5 Sevgi Dili Gary Chapman
Bu defa bir kişisel gelişim kitabını sizlere yorumladım. Çok fazla bu tür kitaplar okumam ama kitabın ismi lütfen oku der gibiydi. Ya da okuduğum dönemde çok ihtiyaç duyduğum bir kitaptı bilemiyorum. Kitaba sadece karşı cinse olan sevgi dilini öğrenme ihtiyacı olarak bakmayın,bence çocuklarımıza,anne babanıza karşı da nasıl bir sevgi dili kullanmalıyız bunu öğrenebileceğimiz çok güzel bir kitap. Sevdiğiniz ve değer verdiğiniz insanlarla iletişim kuramamaktan şikayet ediyorsanız tam size göre bir kitap. Siz eşiniz ile oturup konuşmak istiyorsunuz, ama o size çiçek gönderiyor. Siz ev yemeği yemek istiyorsunuz, ama o size sarılarak doyuyor. Sorun sevginizde değil, sevgi dilinizde!
Sizin için çok önemli bir şey karşınızdaki için hiçbir şey ifade etmeyebilir. Ya da sizin gerekli bulduğunuz bir şeyi karşı taraf hiç umursamayabilir. İşte bu kitap sizin ve karşınızdaki kişinin ihtiyaçlarını anlamanız ve ona göre hareket etmeniz için bir kılavuz. Doğru adımları uygulayın ve doğru dili kullanın, kısa sürede sevginizi ifade etmenin ve karşılığında gerçek sevgiyi bulmanın mutluluğunu paylaşacaksınız. Dr. Chapman, insanın duygusal sağlığına yön veren ve sonsuz sevgi iletişimini belirleyen kilit noktaları, her insanın sevgi deposu olduğunu ve bu büyük kaynağı canlı tutmak için küçük sevgi dolu bir adımın bile yetebileceğini anlatıyor. Anahtar sizin elinizde Hangi yoldan gitmeniz gerektiğine siz karar verin. İyi okumalar...
5 SEVGİ DİLİ
Gary Chapman
Sistem Yayınları 
Sel Yayınevi 
225 Sayfa 
Puan
★★★★★
Yorumlayan Hanife ÇAVDAR

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
KİTAP FUAR TAKVİMİ 2017-2018

Anadolu'da düzenlenen kitap fuarları sayısı her geçen gün artıyor, vatandaşlar kitap fuarlarına yoğun ilgi gösteriyor.  Vatandaşların...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız