30 Ekim 2017 Pazartesi

YEŞİL KERTENKELE YAŞAR KEMAL

Yaşar Kemal'in "Sarı Sıcak" adlı kitabında yer alan "Yeşil Kertenkele" adlı öykü, bu sefer Sedat Girgin'in çizgileriyle bir çocuk kitabı olarak karşımıza çıkmış. 
Yeşil Kertenkele yaşar kemal
Sedat Girgin'in Yaşar Kemal öykülerini çizdiği ilk kitap değil bu.Köyündeki kimseye görünmemek için sabah karanlığında evinden çıkıp köyden uzaklaşan İbrahim, bir aydır köylerinde dolaşan fotoğrafçı ile karşılaşınca önce ürküp saklanır, sonra yol göstermek için beraber yürürler. Bu yabancı adama babasını anlatır. Kimselere görünmeyen, muhteşem bir dalgıç olan, yakında çok zengin olacak olan babasını uzun uzun anlatır.
KİTAP TANITIMINDAN
Denize bak, yıldızlara, hayvanlara, ağaçlara…Ne çok şey göreceksin…Edebiyatımızın çınarı Yaşar Kemal’den dokunaklı bir hikâye…Ege doğasıyla sarılıp sarmalanan ve kimseyle konuşmayan İbrahim aslında içinde ne çok cümle, ne çok umut biriktirmiştir. Hayalleri onun doğa ve hayvan sevgisiyle beslenen çocuk kalbinde kocaman bir çiçek gibi açmıştır.
Yazarın “Sarı Sıcak” kitabında yer alan “Yeşil Kertenkele” hikâyesi şimdi Sedat Girgin’in resimleriyle bağımsız bir kitap olarak genç okurlarla buluşuyor.“Yağmurla Gelen”, “Kalemler”, “Beyaz Pantolon”, “Neredesin Arkadaşım?”, “Yolda”, “Sevmek, Sevinmek, İyi Şeyler Üstüne” ve “Yeşil Kertenkele”yle Yaşar Kemal’in YKY’nin Doğan Kardeş dizisinden çıkan çocuklar ve gençler için kitapları çoğalıyor.
YEŞİL KERTENKELE 
Yaşar Kemal, Sedat Girgin
Yapı Kredi Yayınları
48 Sayfa 
Puan 
★★★★★ 
Yorumlayan Bandırma Gezi

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı