Tek Gayem Çok Okunan Yazarlardan Biri Olmak

Yazar Uğur Çelikkaya:"Dünya turumu tamamlama dışında ki tek gayem ileride çok okunan yazarlar arasında olmak"
Yazar Uğur Çelikkaya
Ve Sen Kadın ve Saklamb'aşk kitaplarının Yazarı Uğur Çelikkaya, Okuyorum.org'un sorularını yanıtladı. Yazar Çelikkaya ile Elazığ Kitap Fuarı'nda gerçekleştirdiğimiz söyleşiyi sizlerle paylaşıyoruz.
Merhaba hocam, Uğur Çelikkaya kimdir, okuyorum.org okurlarına kısaca kendinizi tanıtır mısınız?
15 Ağustos 1989 yılında Soma'da doğdum, Soma'da yaşıyorum. Eğitim hayatımı Soma'da tamamladım. Şu anda açıköğretim fakültesinde okuyorum. 5 Şubat Yayınlarında kapak tasarımcısı ve fuar danışmanı olarak da görev yapıyorum.

İlk eserinizi yazmaya ne zaman başladınız ?
Yazmaya lise yıllarımda başladım. Lisedeki edebiyat öğretmenimin katkılarıyla kendimi geliştirdim. Daha sonra yazılarımı ve şiirlerimi ilk olarak Ve Sen Kadın adlı şiir kitabıyla başladım. Daha sonraki çalışmalarımda hem okumanın verdiği gelişmişlikle hem de izlediğim filmlerden yola çıkarak Saklamb'aşk isminde bir aşk romanı yazdım. O da 2016 yılında yayınlandı. Şu an üçüncü kitabım üzerinde çalışıyorum. 
Saklamb'aşk isimli son kitabınızdan biraz bahseder misiniz?
Saklamb'aşk uğur çelikkaya
Son kitabımda güzel bir aşk hikayesi var. Bunu sadece aşk hikayesi değil hem gerilim, hem bir aile romanı hem de arkadaşlık romanı olarak düşünebiliriz. Birkaç farklı yönü ele aldım. Özellikle aile kavramına biraz daha dem vurulmuş durumda. Sadece bir aşk romanı değil. Okuyup ta arkadaşlarına olan özlemini ya da arkadaşlarıyla yaşadığı güzel günleri hatırlayıp bana dönenler oldu. 
Bir yazar olarak hangi yazarları okuyorsunuz ?
Aslında saplantılı olduğum bir yazar yok. Daha çok psikoloji, gerilim, bilim kurgu, fantastik romanlarını okuyorum. Aşk kitaplarını okumayı pek sevmem. Böyle bir hikaye bize nasıl nail oldu bilmiyorum. Mesela eskilerden dünya klasiklerinden Dan Brown, John Verdon, John Steinbeck gibi yazarları okuyorum. Kitabın hikayesini beğendikten sonra aslında yazarın pek bir önemi yok. 
Yazar Uğur Çelikkaya olarak gerçekleştiremediğiniz bir hayaliniz var mı ?
Aslında gerçekleştiremediğim bir hayalim yok. Çünkü uzun vadede çok plan yapmayı sevmiyorum. İlk hayallerimden birisi dünya turuydu. Dünya turunun yarısını tamamladım. Yirmi yedi tane Avrupa ülkesini gezdim. Fuarlarda gezdiğimiz şehirleri saydığımız zaman kendi ülkemizle beraber yirmi sekiz. Bunun dışında tek gayem inşallah bir gün çok okunan yazarlar arasında olmak istiyorum. 
Okuyorum.org olarak sorularımıza verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederiz.
Tüm Okuyorum.org okurlarına ve seyircilerine sevgiler saygılar gönderiyorum. Bende teşekkür ederim...

Yorum Gönderme

0 Yorumlar