Hayalim Mor Kıyafet ve Mor Balonlarla İmza Günü

Nesrin Hazer yazarlık hayalini gerçekleştirdiğini, şimdilik tek hayalinin Mor kıyafetler ve mor balonlarla imza günü düzenlemek olduğunu söyledi.
yazar Nesrin Hazer
Uçurtmanın Ucundaki Masallar, Kuğum ve Jade kitaplarının yazarı Nesrin Hazer, Okuyorum.org'un sorularını yanıtladı. Yazar Hazer ile Elazığ Kitap Fuarı'nda gerçekleştirdiğimiz söyleşiyi sizlerle paylaşıyoruz.
Merhaba hocam, Nesrin Hazar kimdir, okuyorum.org okurlarına kısaca kendinizi tanıtır mısınız?
Bir dönem muhasebecilik yaptım. İki çocuk annesiyim. Evlendikten sonra mesleğimi bıraktım. İlkokuldan beri yazar olmak isterdim. Onun hayalini gerçekleştirdim.

Yazmaya ne zaman başladınız ?

İlkokulda öğretmenimiz bizi yönlendiriyordu. Küçük küçük öyküler yazıyorduk. Ortaokula geçtiğimde küçük skeçler yazmaya başladım. Yani okumayı öğrendikten sonra yazmaya da başladım.
Yazar Nesrin Hazar'ın okuduğu yazarları merak ediyoruz.
Okurken çok ayırt etmem. Çünkü hepsini okumam lazım. Bir yazar olarak donanımlı olmalısınız ki kendi kitaplarınızda da onu yazabilesiniz. 

Yazma hayali olan okuyucularınıza tavsiyeleriniz nelerdir?
Önce çok okumaları gerekiyor. Aşırı derecede okumaları gerekiyor. Ondan sonra kaleme almalılar. 

JADE isimli son kitabınızdan kısaca bahseder misiniz?
Çok sevdiğim, bilim kurgu kitabım. Jade biraz fantastik oldu. Dört tane jade taşı var. Aslında Jade yeşim taşı, bizim ruhumuzu okşayan, ferahlatan bir taş. Ben buna biraz yükleme yaptım. Dünyayı kurtarmak istedik. Vampirlerle, Kurt Adamlarla çıktık yola, onları simge yaptık. Jade taşlarını buldular. Sonra bizim Raşit çıktı ortaya ve Jade taşlarıyla dünyayı kurtardı.

Yazar Nesrin Hazar olarak mutlaka gerçekleştiremediğiniz hayalleriniz, düşleriniz vardır. Hayattan beklentileriniz nelerdir?

Küçücükken yazar olacağım diyemezdim. Çünkü bizim zamanımızda bunu söylersek gülerlerdi. Ama ben kütüphaneyi çok seviyordum, orada yaşamak istiyordum. Yazarlık hayalimi gerçekleştirdim. Şimdilik tek hayalim kaldı. Mor kıyafetlerle ve mor balonlarla okuyucularımla buluşarak imza günü yapmak istiyorum.

Okuyorum.org okuyucuları için sorularımıza verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederiz.
Bende size çok teşekkür ediyorum.


Yazar Nesrin Hazer Kimdir?
İki çocuk annesi olan yazar, Niğde'de doğdu. İlk ve orta öğretimini Niğde'de, yarım kalan muhasebe eğitimini Isparta'da tamamladı. 
Yazarın Eserleri
Uçurtmanın Ucundaki Masallar, Jade, Eylül’ün Düşleri, Kuğum

Yorum Gönderme

0 Yorumlar