Kitap Okuma Oranlarının Artmasını İstiyorum

Yazar Fikret Eroğlu, Türkiye'de kitap okuma oranlarının her geçen gün artmasını istediğini belirterek "Kitaba olan ilginin diğer Avrupa ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de artmasını bekliyorum" dedi.
Yazar Fikret EroğluBen Ayşe & İlk Kıyam, Araf’ın Sakinleri, Mevlana'dan Hikayeler ve Melike Adenya Diyarında kitaplarının Yazarı Fikret Eroğlu, Okuyorum.org'un sorularını yanıtladı. Yazar Eroğlu ile Elazığ Kitap Fuarı'nda gerçekleştirdiğimiz söyleşiyi sizlerle paylaşıyoruz.

Merhaba hocam, Fikret Eroğlu kimdir, okuyorum.org okurlarına kısaca kendinizi tanıtır mısınız?
1974 Zonguldak doğumluyum. Evli, iki çocuk babası. Yazmaya ve okumaya küçük yaşta heves sarmış ve bunu bir tutku olarak devam ettirmiş, belli bir kıvama geldikten sonra kitap yazmak gerektiğini düşünen bir yazarım.

İlk eserinizi yazmaya ne zaman başladınız ?
On beş yıl önce yaşanmış bir hikayeden yola çıkarak Araf'ın Sakinleri isimli kitabım roman haline dönüştü. 

 
Melike Adenya Diyarında isimli kitabınızdan biraz bahseder misiniz?
Türkiye'de genelde fantastik hikayeler batıdan gelir. Beş kitaptan oluşan Melike Adenya Diyarında isimli serilerim var. Birincisi, ikincisi ve üçüncüsü çıktı, dörde beşe kadar yazmayı düşünüyoruz. İçerisinde çocuklarımızın hem yaratıcı düşüncesini geliştirecek hem de  onların dikkat egzersizlerini toplayacak alıştırma var. Çok merakla takip edilen bir kitap.

Bir yazar olarak hangi yazarları okuyorsunuz ? 
Aslında ayrım yapmıyorum. Elimden geldiği kadar kalemini, üslubunu beğendiğim, güzel konu işleyen bütün yazarları okumaya çalışıyorum. Her yazara fırsat vermeye çalışıyorum.

Yazar Fikret Eroğlu olarak gerçekleştiremediğiniz bir hayaliniz var mı ?
Tabi ki hayaller bitmez. İnsanı yaşatan hayaller. Şuanda gerçekleştirmeyi düşündüğüm bir hayalim yok. 

Gelecekten bir beklentiniz var mı?
Türkiye'de kitap okuma oranlarının her geçen gün artması, kitaba olan ilginin diğer Avrupa ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de artmasını bekliyorum. Başka ne bekleyebilirim.
Okuyorum.org okuyucuları için sorularımıza verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederiz.
Okuyorum.org ailesi beni facebook ve instagram hesaplarımdan takip edebilirler. Kitaplarımı okumalarını istiyorum. Farklı bir dünyayla karşılaşacaklarına garanti veriyorum. Bende teşekkür ederim...

Yorum Gönderme

0 Yorumlar