Veda Makamı Kitap Yorumu Leyla Şahin

Veda Makamı isimli öykü kitabında kardeşini bulmak için dağa çıkmış bir teröristin çözüm süreciyle birlikte teslim olma hikayesi anlatılıyor.
Veda Makamı Leyla Şahin
Yazar Leyla Şahin'in IQ Kültür Sanat Yayıncılık'tan çıkan Veda Makamı isimli öykü kitabında kardeşini bulmak için dağa çıkmış bir teröristin çözüm süreciyle birlikte teslim olma hikayesi anlatılıyor.Dağ kanunlarının yaşandığı dönemden, çözüm sürecine geçiş dönemini ele alan kitap, teröristin pişmanlık yasasıyla teslim olurken yaşadığı hazin sonu ele alıyor. Siyasi öykü kitabı seven okurlarımıza tavsiye edebiliriz.
Kitap Kapağından
Arabanın açık olan penceresinden sevgi dolu, dostluk dolu, arkadaşlık dolu, adalet yüklü, umut yüklü bahar rüzgarları vuruyordu yüzlerine... İstanbul gibi kokan mevsimlerde, baharları müjdelercesine... İstanbul güzelliğinde bir yaşam diliyorlardı, bütün dünya insanlarına... İstanbul gibi büyüleyen ilk ve son aşklarda buluşmak adına... Son bir kez daha baktılar sahil boyu... Güzelim İstanbul'a...
İnsanın ruhunun özgür kaldığı dünyanın şahane tek şehrine... Masalssı bir füsunla masal gibi, rüya gibi güzel yaşamlar dileyerek tüm İstanbul aşıklarına...
Yazar Leyla Şahin Kimdir?
Kayseri doğumlu yazarın eğitim hayatının tamamı Kayseri'de geçmiştir. Görev nedeniyle yurdun çeşitli bölgelerinde bulunmuştur. 2oo1-20014 tarihlerinde Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hastane okul müdürlüğü yaptı.Ayrıca bir yandan da diğer alanı olan toplum sağlığı bilgilendirme ve bilinçlendirme uzmanı olarak hizmet vermektedir.
Yazarın Eserleri : Bin Yıldızlı Otelde Bir Saat, Veda Makamı
VEDA MAKAMI
Leyla Şahin
IQ Kültür Sanat Yayıncılık 
160 Sayfa 
Puan 
★★★ 
Yorumlayan İsrafil BARAN

Yorum Gönderme

0 Yorumlar