24 Ekim 2017 Salı

Uçurtma Avcısı Khaled Hosseını

Dünyada eşine benzerine az rastlanır temizlikte bir dostluk hikayesi... Hasan'ın Emir'e olan karşılıksız sevgisi, hayranlığı ve sadakati okuyucu üzerinde büyük etki yaratıyor. 
Uçurtma Avcısı Khaled HosseınıHasan'a karşı büyük bir acıma duygusu gelişiyor. Ve Hasan'ın başına gelenler okuyucuları derinden etkiliyor. Hasan Okuyucuları Etkilerken Aynı Hızla Okuyucu Emiri Dışlıyor karşılıksız beslenen sevgiye,sadakate ihanet etmesi emiri gözden düşürüyor. Ama sonra bir şeyi fark ediyorsun. Yaptıkların her zaman takip eder yaptığın iyilikler kötülükler daha doğrusu geçmişin hayata yön verdiğini emir de bizde unutuyoruz. İyilik yapan ve kötülük yapan mutlaka karşılığını bulur. Emir hatasını telafi eder yakalandığı uykusuzluk hastalığından kurtulur. Yaptığı kötülüklerin cezasını çekmiştir sıra iyi biri olmakta. Sorumuz Soruldu Tekrar iyi Biri Olabilir mi insan?
Afganistan da monarşi yıkıldıktan sonra Afgan halkının yaşadıkları çok iyi bir şekilde anlatılmış. 
Özgürlüğün değeri anlaşılmış.Sakalıyla anlamını bilmedikleri kitaptan fetva vererek ülkeyi el birliği ile çukura gömüldüğünü sade anlatımı ile aktarmış yazar. Özgürlüğümüzün değerini bilelim özgürlüğümüzü yaşarken diğer insanların özgürlüğünü kısıtlamadan, okuyun derim...
Uçurtma Avcısı
Khaled Hosseını
Everest Yayınları 
375 Sayfa 
Puan 
★★★★★ 
Yorumlayan Kadir ŞARKI

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
KİTAP FUAR TAKVİMİ 2017-2018

Anadolu'da düzenlenen kitap fuarları sayısı her geçen gün artıyor, vatandaşlar kitap fuarlarına yoğun ilgi gösteriyor.  Vatandaşların...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız