27 Ekim 2017 Cuma

Kabadayılar Kitap Yorumu Yakut Devrim

KABADAYILAR kitabı Geçmiş zamandan bugüne kadar gelişen ve olaylara sahne olan kabadayıları anlatıyor. Yer yer yaşanan kabadayı öykülerine de yer verilmiş.
Kabadayılar Yakut Devrim, Kitapta mahkeme tutanaklarından da yararlandığı anlaşılmakla birlikte o bölümler fazla resmi olduğundan kitabın okuma akışını da bozmuş.
Kitapta beni etkileyen en önemli gördüğüm yer ise Tatar Ramazan ile Nazım Hikmet'in buluşmasıdır. Biri kötülüklere karşı güçle diğeri de kalemle mücadele verdiklerini anlatmışlar.Nazım Hikmet'in ise cezaevinde Tatar Ramazan ve adamlarına yaptığı insanı davranış unutulacak gibi değil...

Kabadayılar 
Yakut Devrim 
Kod Yayıncılık
Puan 
★★★★★ 
Yorumlayan Osman Aytekin

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
KİTAP FUAR TAKVİMİ 2017-2018

Anadolu'da düzenlenen kitap fuarları sayısı her geçen gün artıyor, vatandaşlar kitap fuarlarına yoğun ilgi gösteriyor.  Vatandaşların...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız