25 Ekim 2017 Çarşamba

İnsan Neyle Yaşar? Tolstoy

İnsan Neyle Yaşar Tolstoy, Seksen altı sayfaya Dünyaları Sığdırmış Tolstoy Amca. Nasıl bir insan olmak gerekir? Nasıl bir ruha sahip olmak gerekir? Tolstoy elbette bu sorulara da cevabını vermiş. Lakin beni en çok etkileyen Tolstoy'un "İnsan Neyle Yaşar?" sorusuna verdiği cevaptır. Sormayın, okuyun...
Kitap Tanıtımından
Lev Nikolayeviç Tolstoy (1828-1910): Anna Karenina, Savaş ve Barış, Kreutzer Sonat ve Diriliş'in büyük yazarı, yaşamının son otuz yılında kendini insan, aile, din, devlet, toplum, özgürlük, boyun eğme, başkaldırma, sanat ve estetik konularında kuramsal çalışmalara verdi. Bu dönemde yazdığı öykülerde yıllarca üzerinde düşündüğü insanlık sorunlarını edebi bir kurgu içinde ele aldı. 
Tolstoy, insan sevgisi ve inanç konularını ustalığının bütün inceliğiyle işlerken, İnsan Neyle Yaşar? ile gerçek hayatı yansıtan tabloların içinde yeni bir ahlak anlayışını ortaya koydu.
İnsan Neyle Yaşar?
L.N. Tolstoy
Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları 
86 Sayfa 
Puan 
★★★★★ 
Yorumlayan Kadir Şarkı

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
KİTAP FUAR TAKVİMİ 2017-2018

Anadolu'da düzenlenen kitap fuarları sayısı her geçen gün artıyor, vatandaşlar kitap fuarlarına yoğun ilgi gösteriyor.  Vatandaşların...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız