Hayata Tutunmak Ramazan Aydoğmuş

Hayata Tutunmak Ramazan AydoğmuşBir ailede doğup büyümüş olmanın aslında ne büyük bir zenginlik olduğunun anlatıldığı gerçek bir hayat hikayesi. 
Yazarın ilk kitabı olmasına rağmen beğenerek okudum diyebilirim. Bu kitaptan çıkardığım bir dolu sonuç var ama biri de şu ki Hayattan kopmak için bahaneler aramak yerine hayata tutunmak için sebepler bulmalıyız. Keyifli okumalar...
KİTAP TANITIMINDAN 
Anne babaya, mutlu bir aileye sahip olmak şükredilmesi gereken büyük nimetlerden biridir şüphesiz... Bu nimetin değerini ondan mahrum kalarak yetiştirme yurtlarında büyüyen büyün çocuklar gayet iyi bilir. Fakat onların derdini insanlar bilmez, bilse de çoğu anlamaz. Çünkü yurt çocukları koşup sarılacakları ve başlarını yaslayıp gözyaşlarını dindirebilecekleri şefkatli bir kucağa sahip olmamışlardır. Onların geçmişte yaşadıkları acı kayıplar, kalplerinde açılan gizli birer yara gibidir. Bu yaralar bir ömür boyu sızlar durur.
Bu kitap kendisi de yetiştirme yurdunda büyüyen yazarın hayat hikayesinden alıntıdır. Babasının ölümü üzerine bir yetiştirme yurduna verilişini, sonrasını anlatmakta ve sürecin yaşandığı 1980 yıllarının başlarına ait bazı yöresel fotoğrafları da yansıtmaktadır.
Ailenizin ve yakınlarınızın değerini size bir kez daha hatırlatacak, hayatını bir eksikle sürdürmek zorunda kalan insanlara sağlam bir dal olacak, sevgi dolu, duygu yüklü bir kitap...
Hayata Tutunmak
Ramazan Aydoğmuş
Kanyılmaz Matbaası 
128 Sayfa 
Puan 
★★★★★ 
Yorumlayan Hanife Çavdar